remont

i

Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa Kraków: remont ul. Kościuszki. Nie pojadą nią tramwaje

remonty

Kraków: remont torowiska na ul. Kościuszki. Będą utrudnienia

2023-03-27 12:23

Już w najbliższy weekend szykują się utrudnienia w centrum Krakowa. Remontowana będzie ul. Kościuszki. Nie pojadą nią tramwaje, a miasto uruchomi komunikację zastępczą.

Remont ul. Kościuszki. Nie pojadą nią tramwaje

Jak czytamy, w sobotę, 1 kwietnia będą prowadzone prace remontowe na ul. Kościuszki w Krakowie. W związku z tym od godz. 6.00 do końca dnia tramwaje nie będą kursowały na odcinku "Filharmonia" – "Salwator". Zmiany dotkną linie nr 1, 2 i 6. Uruchomiona zostanie też komunikacja zastępcza.

Linie tramwajowe:

  • nr 1 – do ok. godz. 6.00 będzie kursować bez zmian. Od ok. godz. 6.00 do końca dnia będzie kursować po trasie zmienionej: "Wańkowicza" – ... – ul. Franciszkańska, ul. Straszewskiego, ul. Piłsudskiego, al. 3 Maja – "Cichy Kącik"
  • nr 2 i 6 – zostaną zawieszone. W zamian będzie kursować linia nr 72.

Zastępcza linia tramwajowa:

  • nr 72 – będzie kursować co 20 minut na trasie: "Mały Płaszów P+R" – ul. Lipska, ul. Wielicka, ul. Limanowskiego, ul. Krakowska, ul. Stradomska, ul. św. Gertrudy, ul. Dominikańska, ul. Franciszkańska, ul. Podwale, ul. Basztowa, ul. Lubicz, ul. Rakowicka – "Cmentarz Rakowicki"

Ze względu na kursowanie ul. Kościuszki linii nr 734, 752 i 792 nie zostanie uruchomiona dodatkowa zastępcza komunikacja autobusowa.

Rozkłady jazdy zostaną zmienione.

Kraków: urządzili sobie imprezę w autobusie. Kopali drzwi, palili papierosy

Dworzec Główny czy Teatr Słowackiego? Afera w Krakowie