Komunikacja

Rozbudowa al. 29 Listopada w Krakowie. Kierowców czekają duże utrudnienia

2023-04-19 13:00

Rozbudowa al. 29 Listopada to jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w północnej części Krakowa. Remont niemal od początku przysparza mieszkańcom wiele problemów, ale jest niezwykle ważny dla infrastruktury drogowej. Teraz krakowski magistrat poinformował o kolejnych zmianach w ruchu w rejonie ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Rozbudowa al. 29 Listopada w Krakowie. Gdzie wystąpią utrudnienia?

Krakowski magistrat poinformował o zmianach w organizacji ruchu w rejonie al. 29 Listopada. Mowa o skrzyżowaniu alei z ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Obecnie prowadzone są tam roboty związane z przebudową elementów pasa drogowego. W trakcie prac, od poniedziałku, 24 kwietnia od godz. 6:00 na wskazanym odcinku ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy z możliwością skrętu w prawo w al. 29 Listopada.

Rozbudowa al. 29 Listopada w Krakowie. Gdzie wystąpią utrudnienia?

i

Autor: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Urząd informuje, że dla kierowców zostanie wytyczony objazd wiodący ul. Siewną, a ruch pieszych zostanie przeniesiony na stronę północną. Dojazd do sklepów przy skrzyżowaniu ulic zostanie poprowadzony po wyłączonym pasie do skrętu w ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Dodatkowo, w rejonie prac wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Utrudnienia w rejonie ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Jak pojedzie MPK?

W związku z pracami remontowymi i zmianami w organizacji ruchu utrudnienia czekają także pasażerów MPK w Krakowie. Zarząd Transportu Publicznego wydał komunikat, w którym poinformował o planowanych zmianach w kursach poszczególnych linii autobusowych. Korekty wejdą w życie w poniedziałek, 24 kwietnia.

Linia 137

 • w kierunku Górki Narodowej Wschód po stałej trasie (bez zmian). Przystanek Siewna 02 będzie nieczynny. Zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek Siewna 73 na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej, po skręcie w prawo z ul. Siewnej;
 • w kierunku Krowodrzy Górki po trasie czasowo zmienionej: Górka Narodowa Wschód – Ks. Meiera – Al. 29 Listopada – Siewna – przystanek Siewna Wiadukt 02 – … – Krowodrza Górka;
 • przystanki: Kuźnicy Kołłątajowskiej 04, Słomczyńskiego 02, Natansona 02 i Siewna 01 pozostaną bez obsługi;
 • na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać przystanki: Kuźnicy Kołłątajowskiej 02, Aleja 29 Listopada Wiadukt 72 (tymczasowy przystanek na ul. Siewnej, po skręcie w prawo z Al. 29 Listopada) i Bociana 02.

Linie 267 i 287

 • Będą kursować po stałych trasach (bez zmian).
 • Przystanek Siewna 02 (w  kierunku Witkowic i Zielonek) zostanie tymczasowo przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Linia 537

 • w kierunku Witkowic po trasie czasowo zmienionej: Dworzec Główny Wschód – … – przystanek Dobrego Pasterza 03 – Al. 29 Listopada – Siewna – Dożynkowa – Witkowice. Przystanki: Kuźnicy Kołłątajowskiej 04, Słomczyńskiego 02, Natansona 02 i Siewna 01 pozostaną bez obsługi;
 • na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać tylko przystanki: Aleja 29 Listopada Wiadukt 72 (tymczasowy przystanek na ul. Siewnej, po skręcie w prawo z Al. 29 Listopada), Bociana 02 i Siewna 02 (w  tymczasowej lokalizacji na ul. Siewnej, za skrzyżowaniem z ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej);
 • w kierunku Dworca Głównego Wschód po stałej trasie (bez zmian);
 • zostanie dodatkowo uruchomiony tymczasowy przystanek Siewna 73 na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej, po skręcie w lewo z ul. Siewnej.

Linia 637

 • Będzie kursować po stałej trasie (bez zmian).
 • Przystanek Siewna 02 (w  kierunku Górki Narodowej Wschód) będzie nieczynny. W zamian zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek Siewna 73 na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej, po skręcie w prawo z ul. Siewnej.

Remont al. 29 Listopada w Krakowie. Jak przebiegają prace?

Rozbudowa al. 29 Listopada w Krakowie trwa w najlepsze. Obecnie trwają prace na odcinku północnym, od granicy Krakowa do przebudowywanego wiaduktu na linii kolejowej nr 95. Kierowcy mogą tam korzystać ze sporego odcinka nowo wybudowanej jezdni po stronie wschodniej od granicy miasta do ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Równolegle trwa przebudowa starej jezdni, na sporym odcinku już to zostało zrealizowane. Spore zaawansowanie widać też przy przebudowie wiaduktu na linii kolejowej nr 95. Po wyburzeniu starej konstrukcji, zostały wykonane betonowe przyczółki po obu stronach, aktualnie trwa montaż tzw. konstrukcji nośnej, po której będą kursować pociągi – informuje urząd.

W galerii poniżej możecie sprawdzić, jak przebiegają prace remontowe na al. 29 Listopada w Krakowie.

Super Tenis 18.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE