Kraków: prezydent Jacek Majchrowski prosi właścicieli sklepów o wsparcie dla seniorów

2020-03-20 9:36 NM
Jacek Majchrowski
Autor: Artur Barbarowski Jacek Majchrowski

W miniony czwartek w sieci pojawiło się specjalne nagranie prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Zaapelował on do właścicieli sklepów o zarezerwowanie w placówkach dwóch godzin, w których zakupy mogliby robić tylko seniorzy.

Starsze osoby znajdują się w grupie ryzyka i są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem. Wiadomo też, że właśnie ta grupa będzie przechodzić zarażenie najciężej, które w wielu przypadkach może skończyć się śmiercią. Dlatego tak ważna jest ochrona osób starszych oraz jak największe ograniczenie kontaktu z nimi.

W tej sprawie do właścicieli sklepów zwrócił się w miniony czwartek Jacek Majchrowski.

Proszę Państwa, chciałbym dodatkowo do Państwa zaapelować, szczególnie do właścicieli sklepów. Zachęcić ich do wyznaczania w ciągu dnia czasu, który byłby zarezerwowany tylko na obsługę starszych osób i będących w grupie ryzyka. Proponuję, żeby np. godziny między 10, a 12 były czasem bezpiecznych zakupów dla krakowskich seniorów. Wierzę, że zarówno właściciele sklepów, jak i też wszyscy mieszkańcy miasta zrozumieją potrzebę wdrażania dodatkowych środków ostrożności - powiedział Jacek Majchrowski.

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Pusty Rynek w Krakowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.