Prezes Wisły Kraków komentuje porażkę w barażach. Co z potencjalnym inwestorem?

i

Autor: Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków

Sport

Prezes Wisły Kraków komentuje porażkę w barażach. Co z potencjalnym inwestorem?

2023-06-09 11:12

Prezes Wisły Kraków skomentował katastrofalny występ Wisły Kraków w barażach o awans do Ekstraklasy. „Biała Gwiazda” została rozbita przez Puszczę Niepołomice, przegrywając u siebie aż 1:4. Po spotkaniu głos w sprawie przyszłości klubu, a także potencjalnych inwestorów zabrał Jarosław Królewski.

Jarosław Królewski komentuje porażkę Wisły. "Nie możemy się zatrzymać"

Wisła Kraków w sezonie 2023/2024 ponownie zagra w Fortuna 1. Lidze. Kibice „Białej Gwiazdy” liczyli na awans do Ekstraklasy już rok po spadku, jednak marzenia te brutalnie zweryfikowała Puszcza Niepołomice. W półfinale baraży podopieczni Tomasza Tułacza rozbili Wisłę na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie aż 4:1, awansując do finału baraży o Ekstraklasę.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zrobiliśmy krok przybliżający nas do tego, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, a przybliżyło nas do tego, to że Puszcza w stu procentach zrealizowała to, co sobie założyliśmy. Pokazaliśmy silny mental, nie chcę tutaj wchodzić w szczegóły, ale mieliśmy trudny moment, po przegranym ostatnim meczu z Chrobrym Głogów, gdy stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji, których nie potrafiliśmy wykorzystać, postawiliśmy się w trudniejszej sytuacji, bo pierwszy mecz barażowy musieliśmy grać na wyjeździe. W motywacji swoją rolę odegrała też konferencja Wisły, trzeba czasem uważać co się mówi – komentował po spotkaniu trener Tułacz.

Puszcza Niepołomice o Ekstraklasę powalczy z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, z kolei krakowianie marzenia o awansie muszą odłożyć na przyszły sezon.

Jesteśmy bardzo rozczarowani tym wynikiem. Bardzo ciężko pracowaliśmy, żeby dać sobie szansę na powalczenie o Ekstraklasę w tej rundzie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że ten mecz będzie dla nas trudny. Na pewno nie wykorzystaliśmy wszystkich swoich możliwości (…). Nie możemy się zatrzymać, niezależnie od tego, co się stało (…). Również mi jest osobiście bardzo przykro z tego powodu, nie ma t miejsca na myślenie o przeszłości. Musimy zadbać o przyszłość, która jest teraz ważna dla Wisły – mówił po meczu z Puszczą prezes Wisły Jarosław Królewski.

Wisła Kraków zostaje w pierwszej lidze. Co z potencjalnymi inwestorami?

W ostatnich miesiącach głośno mówiło się o nowych inwestorach, którzy mieliby przejąć Wisłę Kraków. Czy porażka może odstraszyć potencjalnych właścicieli?

Nie uzależnialiśmy tych rozmów od awansów czy też spadków, więc te procesy gdzieś się z tyłu toczą. Ja na pewno nie będę w tym aspekcie w jakiś sposób charakteryzował się jakąś emocjonalną fantazją. Nic w kontekście tego, co sobie ustalamy się nie zmienia. Myślę, że decyzje zapadną jeszcze w czerwcu, może w połowie czerwca – poinformował Królewski.

Pozostanie na pierwszoligowym szczeblu na pewno nie poprawi sytuacji finansowej krakowskiego klubu.

Nie jest tajemnicą, że pierwsza liga kosztuje nas zdecydowanie więcej, niż Ekstraklasa. Będzie to dla nas znowu bardzo duże wymaganie finansowe. Bo Wisła to nie tylko pierwsza drużyna, ale także akademia i wiele innych aspektów działalności klubu. Na pewno (pozostanie w pierwszej lidze) nam to w jakimś aspekcie pracy nie ułatwia. Ta dziura w przypadku pierwszej ligi oceniamy, że jest trzy/cztery razy większa, niż w przypadku Ekstraklasy (…). Budżet w przyszłym roku, w pierwszej lidze, taki wymagany dla Wisły, żeby klub dobrze funkcjonował to jest ok. 25 mln złotych. W Ekstraklasie budżet wynosiłby pomiędzy 35 a 45 mln złotych. Związane to jest przede wszystkim z kwestiami telewizyjnymi i sponsorami – dodał prezes Wisły Kraków.

Krakowski Tramwaj Wodny znów kursuje! Ile kosztują bilety?

Hurgada: rekin zjadł rosyjskiego turystę. Jest oficjalne potwierdzenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE