Kraków: Poszła do banku z babcią, by wziąć kredyt. Pracownicy dokonali szokującego odkrycia

2020-12-16 15:18
staruszka z marek
Autor: PD

Krakowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które wspólnie oszukały pracowników banku, by uzyskać kredyt. Przedstawiły w placówce dowód osobisty i sfałszowane potwierdzenia przelewów emerytury zmarłej seniorki.

Emerytkę przed pracownikami banku udawała 66-letnia oszustka, dokumenty zmarłej babci - w tym dowód osobisty - dostarczyła jej 30-letnia wspólniczka. Kobiety zaciągnęły kredyt na 40 tys. złotych wiosną, w grudniu zostały wezwane przez bank do placówki w celu weryfikacji tożsamości starszej z nich. Wtedy zostały zatrzymane przez Policję.

Grób Mariusza Gorczyńskiego. Kultowy aktor zmarł przez alkohol. Niezapomniani

- W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli dokumentację kredytową, dowód osobisty nieżyjącej kobiety, na podstawie którego udzielona została pożyczka. W charakterze świadka na tą okoliczność przesłuchano także pracownika banku sporządzającego dokumentację kredytową - powiedział rzecznik prasowy małopolskiej Policji Sebastian Gleń.

Obie kobiety usłyszały zarzut oszustwa kredytowego. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE