Szczepienie przeciwko COVID-19

i

Autor: whitesession/Pixabay/cc0

Kraków: ponad 3,4 tys. dzieci w wieku 5-11 lat zaszczepionych przeciwko COVID-19

2021-12-21 10:36

Ponad 3,4 tys. dzieci w wieku od 5 do 11 lat zostało już zaszczepionych w Krakowie przeciwko COVID-19. Zapisywane są przede wszystkim te dzieci, które mają zaszczepione starsze rodzeństwo.

Z informacji urzędu miasta wynika, że w grupie wiekowej od 5 do 11 lat zaszczepionych zostało już ponad 3,4 tys. dzieci, czyli ok. 4 proc.

Młodsze dzieci szczepią rodzice, którzy sami się zaszczepili i zaszczepili już starsze dzieci. Teraz szczepią ci, którzy naprawdę tego chcą. Myślę, że pod koniec stycznia, na początku lutego, zainteresowanie to będzie mniejsze - powiedziała PAP dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK Elżbieta Kois-Żurek.

Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących w Krakowie

Tylko do miejskiego punktu szczepień powszechnych przy ul. Wielickiej zarejestrowanych zostało na terminy do końca roku pół tys. dzieci. Od soboty do wtorku rana zastrzyk otrzymało tu ok. 300 dzieci w wieku od 5 do 11 lat, do końca roku dawkę przyjmie jeszcze 200.

Obecnie nie mamy informacji o negatywnych odczynach poszczepiennych - powiedział PAP Łukasz Bartkowicz, dyrektor Miejskiego Centrum Opieki w Krakowie, które nadzoruje szczepienia w punktach powszechnych w mieście.

W starszej grupie wiekowej, 12-19 lat, zaszczepionych zostało prawie 32 tys. osób, czyli ok. 63 proc. Niezaszczepionych pozostaje 18,5 tys.

Od grudnia 2020 r. w Małopolsce wykonano ponad 3,8 mln zastrzyków, w tym w pełni zaszczepionych jest ponad 1,5 mln osób. W całym kraju wykonano zaś ponad 45,5 mln szczepień, w pełni zaszczepionych jest ponad 20,8 mln osób.(PAP)

Sonda
Czy zaszczepiłeś się lub planujesz zaszczepić się hybrydowo?