Jurek Owsiak

i

Autor: WOŚP WOŚP: Ile zebrano w Krakowie?

Kraków: podsumowanie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ile zebrano w Krakowie? Zbiórka idzie na kolejny rekord!

2023-01-30 9:24

- Po raz kolejny udało nam się zrobić coś Wielkiego! Nie jest zaskoczeniem, że Kraków spisał się na medal. Pokazaliśmy wspólnie, że nasze serca są gorące, a pomaganie mamy we krwi! - przekazuje sztab WOŚP przy Urzędzie Miasta. O północy, z niedzieli na poniedziałek (29 na 30 stycznia) krakowskie liczniki wskazywały prawie trzy miliony złotych.

31. Finał WOŚP: Kraków zebrał już 3 miliony złotych. Liczenie trwa!

Jak przekazał krakowski sztab WOŚP przy Urzędzie Miasta, o północy z 29 na 30 stycznia liczniki wskazywały:

  • sztab przy UM - 1 099 506 PLN
  • Kraków - 2 959 838 PLN

Te wyliczenia w najbliższych dniach będą się jeszcze zmieniać. Co ważne, powyższe do powyższych kwot nie zostały jeszcze efekty licytacji na Allegro! A tam się bardzo dużo dzieje! Zobaczcie nasze trwające aukcje! - przekazuje krakowski sztab WOŚP przy Urzędzie Miasta.

31. Finałowi WOŚP towarzyszyły liczne atrakcje w całym mieście. Od samego rana do godziny 20. można było uczestniczyć w rozmaitych wydarzeniach: od koncertów, przez konkursy sportowe, pokazy artystyczne na symbolicznym "Światełku do Nieba" kończąc. To odbyło się na płycie Rynku, w tle z wieży Mariackiej wybrzmiał hymn Orkiestry, zagrany przez hejnalistę. 

Zobacz, jak było podczas 31. Finału WOŚP w Krakowie!

Podsumowanie WOŚP: zbiórka idzie na rekord. Ile zebrano?

W niedzielny (29 stycznia) wieczór zakończyła się akcja zbierania datków do puszek, w której uczestniczyło ok. 120 tys. wolontariuszy w 1 633 sztabach. Dodatkowo w internecie trwają wirtualne zbiórki i aukcje - te ostatnie potrwają do 12 lutego.

Sztab WOŚP w niedzielę po północy poinformował, że do tej pory zebrano 154 mln 606 tys. 764 zł. Przypomnijmy, że od początku swojej działalności fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,75 mld zł i kupiła ponad 70 tys. urządzeń.

Najwyższa kwota zebrana podczas jednego finału wynosi 224 mln zł. Rekord ten padł rok temu, podczas 31. Finału Orkiestry. Wiele wskazuje na to, że w tym roku zostanie pobity. O tym, ile ostatecznie udało się zebrać podczas 31. Finału WOŚP, dowiemy się w marcu, kiedy zostaną zliczone dochody z licytacji, które prowadzone są także po finałowej niedzieli.

W tegorocznym finale WOŚP uczestniczyło ponad 120 tys. wolontariuszy w kraju i zagranicą, którzy zbierali pieniądze do puszek. Przygotowano 225 tys. puszek oraz 35,7 mln serduszek w wersji polskiej i ponad 1,55 mln w wersji angielskiej. Uruchomiono ponad 1,6 tys. orkiestrowych sztabów, które koordynowały tysiące imprez i wydarzeń związanych z finałem w Polsce i w różnych częściach świata. Pieniądze zbierano są m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Islandii, USA, Nowej Zelandii, Chorwacji, Szwajcarii, Danii, Singapurze i w Arabii Saudyjskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE