Będzie połączenie Czyżyn i Podgórza dzięki Trasie Ciepłowniczej i Nowobagrowej. Data jednak odległa

2021-05-12 6:31
Trasa Łagiewnicka
Autor: Materiały prasowe Trasa Łagiewnicka - jeden z głównych odcinków III obwodnicy Krakowa

Rozpoczęły się przygotowania do budowy kolejnej części III obwodnicy Krakowa. Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji Trasy Ciepłowniczej. Droga ta ma połączyć Czyżyny z Podgórzem i odciążyć ulicę Nowohucką.

- Trasa Ciepłownicza będzie miała zarówno komponent drogowy, jak i istotny komponent tramwajowy. Będzie to połączenie Ronda Dywizjonu 308 z rejonem ulicy Lipskiej. W zależności od tego, jak zaplanują projektanci, będzie można przekroczyć Wisłę za pomocą mostu lub za pomocą tunelu - mówi Jan Machowski z ZIM-u.

Zbigniew Wodecki ma swój skwer w Krakowie. Latem będą tu koncerty

Władze miasta planują również budowę kolejnego odcinka III obwodnicy. Tym razem chodzi o Trasę Nowobagrową, która ma być kontynuacją Trasy Ciepłowniczej.

- Finalnie one się będą łączyły na wysokości ulicy Lipskiej i wtedy tak naprawdę powstanie duże połączenie drogowo-tramwajowe pomiędzy Czyżynami, a Podgórzem w rejonie ulic Nowosądeckiej i Wielickiej. Oba te ciągi będą dalej się łączyły z powstającą Trasą Łagiewnicką - dodaje Jan Machowski.

Jednak do powstania Tras Ciepłowniczej i Nowobagrowej jeszcze daleka droga. Ich realizacja najprawdopodobniej nie będzie możliwa przed 2030 rokiem. Wcześniej władze miasta dokończą Trasę Łagiewnicką. A na budowę czekają już Trasy Pychowicka i Zwierzyniecka.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE