Kraków: pasażer brutalnie zaatakował kontrolerkę biletów. Trafiła do szpitala

i

Autor: FB Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie Kraków: pasażer brutalnie zaatakował kontrolerkę biletów. Trafiła do szpitala

Kraków. Pasażer zaatakował gazem pieprzowym kontrolerkę biletów

Kraków: pasażer brutalnie zaatakował kontrolerkę biletów. Trafiła do szpitala

2023-03-11 13:08

Kontrolerka biletów po ataku gazem pieprzowym w autobusie w Krakowie trafiła do szpitala. Sprawca - pasażer bez ważnego biletu - zbiegł z miejsca. W związku z podobnymi atakami na zwolnieniach lekarskich przebywa czterech innych krakowskich kontrolerów.

Kraków. Pasażer zaatakował kontrolerkę biletów gazem pieprzowym

Do zdarzenia doszło ok. godz. 16 w piątek, 10 marca. Pasażer autobusu linii nr 139, w rejonie przystanku "Plac Inwalidów", rozpylił w pojeździe gaz pieprzowy po tym, jak zostały zablokowane drzwi.

- Pani była umundurowana. Odniosła obrażenia. Na miejscu otrzymała pomoc pogotowia ratunkowego. Trafiła do szpitala w związku ze złym wynikiem EKG. Pani jest po 50. roku życia - powiedział w sobotę, 11 marca Piotr Wieczorek, rzecznik prasowy spółki Rewizor, która zajmuje się kontrolą biletów.

W wyniku rozpylenia gazu problemy z widzeniem miał również drugi kontroler. "Inni pasażerowie też ucierpieli" - dodał rzecznik spółki. Sprawca zbiegł z miejsca. Monitoring ze zdarzenia został zabezpieczony. Jak poinformował rzecznik, to kolejny atak na kontrolera w pojeździe komunikacji miejskiej. Obecnie na zwolnieniach lekarskich, w związku z podobnymi atakami, przebywa czterech krakowskich kontrolerów.

Hubert Hurkacz opowiada o Indian Wells w McLarenie

QUIZ. Koszmarne wpadki w scenariuszach polskich seriali! Zdobędziesz chociaż połowę punktów?

Pytanie 1 z 10
Ta bohaterka była w nieustającej ciąży. Widzowie pękali ze śmiechu, że brzuch jej nie rośnie... O kogo chodzi?
M jak miłość, odcinek 1650. Patrycja (Alżbeta Lenska), Łukasz (Jakub Józefowicz), Marysia (Małgorzata Pieńkowska)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE