ŻYCIE MIASTA

Pierwsza pomoc, ewakuacja z płonącego budynku i więcej. Strażacy przeprowadzili ćwiczenia dla dziennikarzy w Krakowie [ZDJĘCIA]

2023-11-30 18:45

Strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przeprowadzili ćwiczenia dla dziennikarzy, mające na celu poprawę relacji na linii mediów i rzeczników prasowych. Spotkanie stało się także pretekstem do przeszkolenia radiowców i redaktorów ze przeprowadzania pierwszej pomocy, ewakuacji z płonącego budynku i wiele więcej. Zobaczcie, jak wyglądały nasze zmagania w jednostce.

Kraków. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili ćwiczenia dla dziennikarzy

W czwartek, 30 listopada Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przeprowadziła ćwiczenia dla dziennikarzy. Podczas wyjątkowego spotkania przedstawiciele mediów mieli okazję poznać od środka pracę rzecznika wojewódzkiej straży pożarnej oraz poznać tajemnice, skrywane w Komendzie. Spotkanie miało na celu poprawę komunikacji na linii rzecznik-dziennikarz, abyśmy mogli jak najlepiej i najrzetelniej przekazywać wam informacje na temat ważnych oraz groźnych wydarzeń, które mają miejsce w  naszym regionie.

Rzecznik Prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Hubert Ciepły obszernie wytłumaczył nam, jak wygląda praca strażaków podczas kryzysowych sytuacji oraz jak media mogą współpracować z jednostkami, aby przekazywać rzetelne informacje z pożarów i wypadków, nie ingerując przy tym w dobro ofiar oraz ich rodzin. Współpraca rzeczników i dziennikarzy jest w tym przypadku kluczowa, ponieważ szybkie przekazywanie informacji jest kluczowe, biorąc pod uwagę zwłaszcza takie kwestie jak wypadki na drogach czy pożary, zlokalizowane blisko zamieszkanych terenów.

Rozpoznasz miejscowość w Małopolsce po numerze kierunkowym? Ten quiz to nie pestka

Pytanie 1 z 10
Gdzie dodzwonimy się wybierając numer kierunkowy +48 (12)?

Pierwsza pomoc, ewakuacja z płonącego budynku, kontrolowane wybuchy

Dzień otwarty dla dziennikarzy w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie to jednak nie tylko wykłady i część teoretyczna. Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się, jak wygląda w rzeczywistości praca strażaka, a jak łatwo się domyślić, nie jest to bułka z masłem. Mieliśmy okazję zwiedzić komendę od środka i zobaczyć, jak wygląda wyposażenie wozów strażackich. W pełnym umundurowaniu strażackim i z butlą tlenową na plecach uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy. Strażacy przeprowadzili dla nas kontrolowane wybuchy, podczas których tłumaczyli nam, co dzieje się podczas pożaru. Nie zabrakło także ćwiczeń z ewakuacji, podczas których, pod czujnym okiem strażaków, zjeżdżaliśmy po linie okna, zlokalizowanego na drugim piętrze budynku. Zobaczcie, jak wyglądały nasze zmagania.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przeprowadziła ćwiczenia dla dziennikarzy:

Wójt zażądał przeprosin od strażaka za to, że zaśmiał się z jego przemówienia podczas obchodów Święta Niepodległości