Kraków na prestiżowej liście! Został wyróżniony przez "New York Times"

2020-01-13 10:50
Kraków
Autor: Pixaby

Kraków po raz kolejny został doceniony przez zagraniczne media. Stolica Małopolski znalazła się na liście "52 miejsc do zobaczenia w 2020 roku". Ranking przeprowadził "New York Times".

O tym, że Kraków jest miejscem wartym do odwiedzenia, wiadomo nie od dziś. Miasto Królów Polski regularnie pojawia się w różnych światowych rankingach. Ostatnio został doceniony przez New York Times'a. Miasto nad Wisłą wyróżniono m.in. za niezniszczoną podczas II wojny światowej architekturę, bogate życie uniwersyteckie oraz kulturę. Zwrócono również uwagę, że Kraków walczy z zanieczyszczeniem powietrza. Jako pierwsze miasto w Polsce wprowadziło zakaz spalania węgla oraz drewna.

Kraków w rankingu znalazł się wysoko, bo aż na 14. miejscu. Warto dodać, że stolica Małopolski w rankingu wyprzedziła takie miejsca jak Paryż, Minorka, czy Bahamy.

"New York Times" co roku publikuje listę "52 miejsc wartych odwiedzenia". Ranking przygotowywany był od września ubiegłego roku. Wybrano miejsca, które podróżujących mogą "zainspirować, zachwycić lub zmotywować do odkrywania świata". Na pierwszym miejscu znalazł się Waszyngton. Druga pozycja przypadła Brytyjskim Wyspom Dziewiczym. Podium zamyka Rurrenabaque w Boliwii. Można tam spotkać m.in. rzadki gatunek małp oraz różowe delfiny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE