Kraków mocno dusi się przez smog. Dziś lepiej nie wychodzić z domu! [MAPA]

2020-12-16 11:59
Smog Kraków
Autor: Pixaby

Od rana Kraków spowity jest smogiem. Normy w mieście przekroczone są nawet o 500 proc. Z uwagi na bardzo wysokie zanieczyszczenie powietrza w mieście mamy darmową komunikację miejską.

Darmowa komunikacja miejska w Krakowie [16.12.2020]

Powietrze w Krakowie fatalne było już w miniony wtorek. W związku z tym władze miasta postanowiły wprowadzić darmową komunikację miejską w środę, 16 grudnia. Nie trzeba więc mieć ze sobą biletu, kasowniki są zablokowane. Nie spotkamy też kontrolerów.

Pamiętajmy jednak, żeby podczas podróży zasłaniać nos i usta. Róbmy to także na przystankach. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie zapowiedziało kontrole inspektorów ruchu oraz policji. Więcej przeczytacie o tym tutaj:

Policjanci będą kontrolować przystanki w Krakowie! Z czym to jest związane?

Krakowskie ZOO zimą

Smog w Krakowie 16.12.2020

W środę poziom zanieczyszczenia powietrza w mieście również jest bardzo wysoki. Normy przekroczone są nawet o 500 proc. Najgorzej jest m.in. na al. Trzech Wieszczów czy na ul. Tynieckiej. Źle wygląda również sytucja na północnych obrzeżach Krakowa - w Rząsce oraz Zabierzowie.

Smog Kraków 16.12.2020
Autor: screen airly Smog Kraków 16.12.2020
Posłuchaj o nerwicy wegetatywnej. Poznaj jej przyczyny, objawy i sposób leczenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE