Kraków: Mieszkańcy Woli Justowskiej domagają się rozbudowy sieci drogowej

2020-09-18 18:49 ŁM
Obszar planu miejscowego Wola Justowska - Hamernia
Autor: UMK

By wyjechać z domu za każdym razem musimy nadrabiać 2 kilometry. Mieszkańcy Woli Justowskiej skarżą się na organizacje ruchu w tym rejonie miasta. Krakowianie liczą że choć część ich uwag zostanie uwzględniona wśród zmian w przygotowywanym właśnie planie miejscowym dla rejonu Wola Justowska - Hamernia.

- Nie chodzi tylko o drogi dla samochodów, ale przede wszystkim dla rowerzystów i dla rodziców z wózkami, ponieważ ta gęstość dróg jest tutaj bardzo niska. Jak wyliczyłem w ciągu roku przy próbach wyjechania z domu nadrabiam do 6 tysięcy kilometrów - mówi jeden z mieszkańców Woli Justowskiej. 

Planiści podkreślają, że każda z uwag mieszkańców zostanie dokładnie przeanalizowana i skonsultowana z odpowiednią jednostką miejską zajmującą się organizacją ruchu.

- Te zmiany są tu bardzo potrzebne, bo przeznacza się tu olbrzymie tereny pod inwestycje deweloperskie, a struktura drogowa pozostaje niezmienna od kilkunastu lat i bardziej przypomina układ z czasów, gdy były tu jeszcze pola uprawne - dodaje mieszkanka ulicy Hamernia 

Sugestie dotyczące planu Wola Justowska - Hamernia można składać jeszcze do przyszłego poniedziałku.

Krakowscy nauczyciele murem za LGBT+
Instagram - sztuka czy erotyka?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.