Z nożem w ręku dokonał szeregu napadów na sklepy spożywcze w Krakowie

i

Autor: Małopolska policja

NA SYGNALE

44-latek z nożem w ręku dokonał szeregu napadów rozbójniczych na sklepy spożywcze w Krakowie

2023-09-30 17:01

Policjanci z Komisariatu przy ul. Zamoyskiego w Krakowie zatrzymali 44-latka, odpowiedzialnego za szereg kradzieży rozbójniczych, których dokonał na południu miasta. Mężczyzna z nożem w ręku okradł kilka sklepów spożywczych. Wpadł, ponieważ obok ostatniego miejsca, na które napadł, przechodził akurat patrol policji. Teraz służby ustalają, czy miał on związek z innymi kradzieżami w tej części Krakowa.

Kraków. Policja schwytała agresywnego 44-latka

W poniedziałek, 25 września kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie, patrolując rejon ulicy Wielickiej, zauważyli mężczyznę, który wybiegł z jednego ze sklepów spożywczych i zaczął uciekać. Chwilę później, za mężczyzną wybiegła ekspedientka, która próbowała wezwać pomoc. Widząc to, policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekinierem. Funkcjonariuszom szybko udało się dogonić i schwytać mężczyznę. W trakcie interwencji nie stosował się on do poleceń wydawanych przez policjantów oraz w stosunku do nich był agresywny. 

W związku z tym kryminalni obezwładnili 44-latka, przy którym w trakcie przeszukania ujawnili nóż kuchenny oraz artykuły tytoniowe i alkohol. Następnie policjanci ustalili, że w sklepie, z którego wybiegł mężczyzna, dokonał kradzieży szeregu artykułów, grożąc ekspedientce nożem. Po przewiezieniu zatrzymanego do pobliskiego komisariatu policjanci ustalili też, że 44-latek odpowiedzialny był również za cztery inne kradzieże rozbójnicze. Doszło do nich we wrześniu tego roku w sklepach spożywczych na południu Krakowa. Wszystkie te zdarzenia miały podobny przebieg. 

QUIZ. Krakowska gwara. Sprawdź, czy znasz słowa rodem z grodu Kraka!

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od smakołyków i Tłustego Czwartku. Jak w Krakowie określamy faworki?

Za rozbój w sklepach złodziej usłyszy długi wyrok

W sumie 44-latek odpowie za pięć kradzieży rozbójniczych, kradzież zuchwałą oraz kierowanie gróźb naruszenia czynności narządów ciała innej osoby. We wtorek, 26 września Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze zastosowała wobec 44-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto śledczy będą ustalać czy mężczyzna nie jest powiązany z innymi podobnymi zdarzeniami, które miały miejsce na terenie Krakowa w ostatnim czasie.

W tym miejscu w Kościele Mariackim straszy? Dawniej odbywała się tam ostatnia spowiedź morderców:

Kraków. Zatrzymali dilera narkotyków, gdy wracał z towarem. Sceny jak z filmu akcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE