Park przy Banacha

i

Autor: obywatelski.krakow.pl Park przy Banacha

Kraków ma kolejny park

2022-11-27 14:28

Miasto odkupiło od dewelopera park na Górce Narodowej w Krakowie. Obszar przy ul. Banacha to ponad 2 tysiące mkw powierzchni zielonej wraz z placem zabaw i strefą relaksu dla dorosłych. Deweloper zainwestował w ten teren 3 miliony złotych, a Miasto zapłaciło 630 tysięcy.

Ponad 2200 metrów kwadratowych zieleni dla wszystkich krakowian. Park na Górce Narodowej w Krakowie powstał w związku z budową nowego osiedla mieszkaniowego. Miasto odkupiło od dewelopera zielony teren z placem zabaw przy ul. Banacha.

Tam zrealizowaliśmy przede wszystkim place zabaw dla dzieci w każdym wieku, tych młodszych, jak i nieco starszych. Jest wiele miejsc, gdzie można odpocząć, dużo ławeczek, stół do ping-ponga, jest tyrolka - mówi Marcin Rams, prezes Dom Development.

Od zeszłego tygodnia całą infrastrukturą i roślinnością zajmuje się Zarząd Zieleni Miejskiej.

Tutaj Miasto kupiło teren w pełni gotowy do tego, aby służył mieszkańcom. Jest to współpraca korzystna i pokazująca, że troska o wspólne dobro może być realizowana na różne sposoby - mówi Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Park jest ogólnodostępny dla wszystkich krakowian. Wokół niego powstało już 6 bloków, a kolejne 4 są w budowie. Docelowo ma tam powstać 1500 mieszkań.

QUIZ: Jaki z Ciebie kibic?

Pytanie 1 z 7
Nasi strzelają gola:
Poruszony Tomaszewski komplementuje Szczęsnego za mecz z Arabią Saudyjską