Kraków Live Festival 2022 – koncert Taco Hemingway. Kiedy zagra raper?

2022-08-18 15:36
Taco Hemingwaya i Quebonafide podczas Opener'a w 2018 roku
Autor: Paweł Skraba Taco Hemingwaya i Quebonafide podczas Opener'a w 2018 roku

Taco Hemingway to jeden z najpopularniejszych polskich raperów, który zagra na festiwalu Kraków Live Festival 2022. W piątek i sobotę, 19 i 20 sierpnia przy Muzeum Lotnictwa Polskiego na al. Jana Pawła II 39 w Krakowie odbędzie się dwudniowy festiwal muzyczny. Na to wydarzenie ściągają fani rapu z całego kraju! Taco Hemingway zagra koncert w piątek, 19 sierpnia.

Taco Hemingway – co wiemy o jednym z najbardziej zagadkowych polskich raperów?

Muzyk naprawdę nazywa się Filip Tadeusz Szcześniak. Urodził się 29 lipca 1990 roku w Kairze, gdzie pracowali jego rodzice. Po trzech latach rodzina przeprowadziła się do Chin, a w 1996 roku do Warszawy. Taco ukończył tam liceum Kopernika, a potem studiował w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Pseudonim artystyczny stworzył sobie najpierw na potrzeby jednej z gier wideo z cyklu "FIFA". Szybko podbił serca słuchaczy – literackim i metaforycznym stylem swoich tekstów opowiadających głównie o Warszawie. Za oprawę muzyczną piosenek Taco odpowiada jego szkolny kolega Rumak, czyli Maciej Ruszecki. Dyskografia muzyka obejmuje sześć albumów studyjnych, sześć minialbumów, dwa mixtape’y i dwadzieścia singli. Choć wiadomo, że prywatnie związany jest z Igą Lis, prawie w ogóle nie wypowiada się na temat swojego życia osobistego, a także rzadko udziela wywiadów, co czyni go jednym z najbardziej zagadkowych polskich raperów.

Taco Hemingway – kiedy zagra w Krakowie?

Koncert muzyka odbędzie się w piątek, 19 sierpnia o godz. 19:00. Oprócz niego na festiwalowej scenie 19 sierpnia 2022 roku pojawi się też 23-letnia raperka, Young Leosia; brytyjska piosenkarka Mimi Webb; Julia Wieniawa, nominowany do nagrody Grammy Lewis Capaldi; polski raper OKI; najczęściej słuchany artysta w sieci, Future, a także Bedoes, artysta należący do wąskiego grona polskich raperów mogących pochwalić się diamentową płytą.

Wjechała w 11-latkę na pasach! Szokujące nagranie!

Znasz te marki aut?

Pytanie 1 z 10
Rimac to marka supersamochodów...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE