Siatkówka, reprezentacja Polski, reprezentanci, siatkarze, ME 2019, brązowy medal, podium, kadra

i

Autor: CEV Kadra siatkarzy z brązowymi medalami ME 2019

Kraków gospodarzem ME w siatkówce! Federacja zdradza pierwsze szczegóły rozgrywek

2020-12-04 15:11

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) podała listę 6 miast, które zostaną gospodarzami przyszłorocznych Mistrzostw Europy mężczyzn. W Polsce rozgrywki odbędą się w Krakowie, Katowicach i Gdańsku.

Siatkarskie ME 2021 w Krakowie. Gdzie się odbędą?

Miejscy urzędnicy informują, że mecze siatkówki w ramach mistrzostw odbędą się w Tauron Arenie Kraków.

- Kraków gościł niejedną imprezę siatkarską, zawsze cieszyło się to dużym powodzeniem. Zgłoszenie kandydatury miasta było naturalne. Jesteśmy teraz w kontakcie z europejską federacją - mówi Radiu Eska rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Michał Sobolewski.

MEGA promocje w Lidlu. Perfumy LEGENDARNEJ marki za grosze. PETARDA!

Według wstępnych informacji w Krakowie mają odbyć się rozgrywki fazy grupowej. Nie wiadomo na razie, gdzie rozegrane zostaną finałowe mecze.

- Nie mogliśmy być bardziej zadowoleni z wyboru miast-gospodarzy przyszłorocznego EuroVolleya mężczyzn. To nowoczesne, tętniące życiem miasta – cecha w pełni zgodna z duchem innowacji i dynamizmem napędzającym nasz projekt od czasu rewolucji, którą zapoczątkowaliśmy edycją 2019 - ocenił szef CEV Aleksandar Boricic.

Oprócz polskich miast, rozgrywki w 2021 roku odbędą się w Czechach (Ostrawa), Estonii (Tallinn) i Finlandii (Tampere).

Kraków m.in. gościł część uczestników ME sprzed trzech lat, które w całości toczyły się w Polsce. Wówczas w stolicy Małopolski grano na każdym etapie rywalizacji. Teraz walczyć tam będzie jedna z czterech grup.

Eliminacje do Mistrzostw Europy. Kto zagra?

W turnieju wezmą udział 24 drużyny. Tytułu w przyszłym roku bronić będzie Serbia. Duńska federacja poinformowała w piątek, że ich reprezentacja nie weźmie udziału w kwalifikacjach z powodu pandemii COVID-19. Kwalifikacje do siatkarskich ME zostały wcześniej przełożone; pierwotnie miały odbyć się między sierpniem a wrześniem tego roku, ostatecznie jednak zostaną rozegrane w styczniu.

– W przyszłym roku nasz kraj znów będzie sercem europejskiej siatkówki. Bardzo cieszę się, że po raz kolejny Europejska Konfederacja obdarzyła nas zaufaniem – zaufaniem, na które pracowaliśmy przez wiele lat. Podzielam opinię prezydenta Boričicia, że miasta EuroVolley 2021 mężczyzn są znakomitymi wyborami. Dziękuję władzom samorządowym Krakowa, Gdańska i Katowic za niezmienną, wieloletnią przychylność dla polskiej siatkówki. Wraz z przyjaciółmi z Czech, Estonii i Finlandii uczynimy wszystko, by było to wielkie święto europejskiej siatkówki – skomentował Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE