Dziki na os. Podwawelskim będą ostraszane specjalną substancją. Czy jest groźna dla innych zwierząt?

2022-08-06 10:27
Dziki na Osowej Górze straszą mieszkańców! Jest apel władz miasta
Autor: pixabay.com

Dziki na osiedlu Podwawelskim to problem, który występuje w tym miejscu od dłuższego czasu. Spółdzielnia postanowiła walczyć z nimi za pomocą specjalnego preparatu, którym psikane są m.in. kosze na śmieci. Czy ten może być groźny dla innych zwierząt, np. dla psów? Sprawdziliśmy.

Na prośbę lokatorów osiedla spółdzielnia "Podwawelska" zdecydowała się pryskać wiaty śmietnikowe i kosze na śmieci specjalnymi sprayami odstraszającymi o zapachu ... wilka i niedźwiedzia.

Jest to niemiecki preparat Wild Schwein. Ten środek winien być rozpylany, w momencie kiedy trawa nie jest mokra. Po pewnym czasie, w przypadku deszczu, traci swoje działanie - mówi Radosław Żołubak, prezes spółdzielni.

Czy taka metoda będzie skuteczna?

Rozumiem, że ludzie boją się, nie chcą z tymi dzikami mieć za wiele wspólnego, szczególnie w mieście i stąd te sytuacje. Jeżeli ten środek jest dopuszczony do użytku, jest nieszkodliwy dla innych zwierząt, to można próbować. Myślę jednak, że na dłuższą metę te zwierzęta przyzwyczają się do zapachu tego środka - zastanawia się Jacek Wąsiński z Leśnego Pogotowia.

Czas pokaże, innego wyjścia nie ma. W przeciwnym razie okaże się, że dziki nie tyle co polubiły centrum miasta, co miejskie menu.

Marilyn Monroe - jak dobrze znasz filmy z udziałem ikony lat 50? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak miała na nazwisko Sugar, bohaterka filmu “Pół żartem, pół serio”?
Start 7. etapu Tour de Pologne w Skawinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE