Kraków Cię zasmoczy

i

Autor: Patryk Kubiak

"Kraków Cię zasmoczy". Miasto szykuje letnie atrakcje ze smokiem wawelskim w tle

2022-05-19 8:58

Smok w roli przewodnika i towarzysząca mu owca Janina - to remake opowieści o słynnym wawelskim gadzie. Wokół legendy będzie się obracał zbliżający sezon turystyczny w Krakowie pod hasłem "Kraków Cię zaskoczy".

Dlaczego miasto zdecydowało się promować lato w stolicy Małopolski smokiem wawelskim, wyjaśnia wiceprezydent Andrzej Kulig.

Pięćdziesiąt lat temu została odsłonięta postać smoka wawelskiego. To jest także dobry moment, by przypomnieć mieszkańcom naszego kraju o tej legendzie, która jest znana każdemu dziecku i wiąże się z miłymi przeżyciami z lat młodości.

Janina będzie partnerką smoka wawelskiego między innymi na spocie promującym wakacje w Krakowie. Wśród tegorocznych atrakcji między innymi wielka parada smoków, na którą zaprasza Monika Chylaszek, dyrektorka Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.

Chyba największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce i w Europie. A dzień później zapraszamy na Dzień Otwarty Magistratu, który w tym roku - to jasne - również odbędzie się pod znakiem smoka. Przygotowaliśmy sporo niespodzianek, będą warsztaty i myślę, że ten dzień szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym.

Parada smoków odbędzie się 4 i 5 czerwca. Oprócz tego 2 i 3 lipca powitamy Smocze Lato dzięki plenerowym pokazom filmów o baśniowych stworach, a w sierpniu będzie można odwiedzić smoczą osadę, która powstanie na Błoniach.

W Krakowie są dwa smoki wawelskie. Rzeźba drugiego stoi w Nowej Hucie przy ul. Makuszyńskiego. Mało kto o niej wie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE