Wigilia 2020 - 5 osób na Wigilii: jak przygotować kolację?

i

Autor: Shutterstock

Kraków: Bank Żywności podpowie jak nie zmarnować jedzenia pozostałego po świętach

2020-12-18 18:28

"Świętuje nie marnuje" - to tytuł kampanii informacyjnej Banku żywności. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności w czasie świąt Bożego Narodzenia.

- Tradycja 12 potraw i bogato zastawionego stołu powodują, że po świętach zostaje nam dużo jedzenia, które często ląduje w koszu. Wychodzimy temu naprzeciw i na naszych mediach społecznościowych zamieszczamy cenne informację. Można się tam dowiedzieć między innymi jak zapobiegać nadmiernym zakupom oraz co zrobić z nadwyżką jedzenia po świętach - mówi Justyna Liptak z Banku Żywności. 

Krakowskie blokowisko w grze komputerowej. To zasługa studentów

Każdego roku w Polsce marnuje się 5 milionów ton żywności. W głównej mierze odpowiadają za to nasze domostwa.

- Tygodniowo polskie gospodarstwo domowe marnuje około 4 kilogramów jedzenia. Najczęściej wyrzucamy pieczywo, wędliny, świeże owoce oraz ziemniaki. Ponad połowa Polaków przyznaje, że robi zakupy na zapas, a co gorsza ponad 50% z nas kupuje produkty, których nie planowało - mówi Norbert Konarzewski z Federacji Polskich Banków Żywności.

Bank Żywności tylko w tym roku uratował przed zmarnowaniem ponad 1500 ton żywności, w przeliczeniu jest to około 3 milionów posiłków.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Naukowcy z AGH stworzyli nietypowy rower dla górników:

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE