Podejrzenie koronawirusa w Małopolsce okazało się fłaszywym alarmem!

i

Autor: Puls Olkusza/Łukasz Kmita/Facebook Tak wyglądał SOR w Olkuszu w miniony piątek.

Koronawirus w Polsce. Dziecko przebywające w szpitalu w Krakowie nie jest zarażone

2020-02-11 11:01

Mały mieszkaniec Limanowej we wtorek, 11 lutego został przewieziony do szpitala w Krakowie. Jak poinformowały nas władze szpitala im. W. Żeromskiego, dziecko nie jest zarażone groźnym wirusem z Chin.

Wciąż nie zanotowano pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Ostatnio objawy zarażenia zagrażającą życiu chorobą zauważono u dziecka pochodzącego z Limanowej. Rodziców zaniepokoił też fakt, że znajomi rodziny wrócili niedawno z Chin.

Dziecko początkowo trafiło do szpitala powiatowego w Limanowej. Stamtąd zostało skierowane na oddział zakaźny do placówki w Krakowie. Udało nam się skontaktować z dyrektorem szpitala im. W. Żeromskiego. Ten w rozmowie telefonicznej potwierdził nam, że dziecko nie jest zarażone koronawirusem. Malec pozostanie jeszcze pod obserwacją lekarzy.

Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez koronawirusa wzrosła w Chinach do 1016. W sumie na całym świecie zarażonych jest ponad 42 tysiące osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE