Koronawirus w Małopolsce: trzynasty potwierdzony przypadek. Jest też szósta ofiara śmiertelna

2020-03-20 11:39
Doktor
Autor: Pixaby

Kolejny potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Małopolsce. To już 13 osoba, u której stwierdzono koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o szóstej ofierze COVID-19. To 27-letnia pacjentka z Łańcuta.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Dotyczą one trzech osób z woj. lubelskiego i dolnośląskiego, dwóch z woj. wielkopolskiego oraz po jedenj z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

MZ przekazało również tragiczne wieści w sprawie jednej z pacjentek z Łańcuta. 27-latka, która znalazł się tam w szpitalu nie żyje. Jak podkreśla Ministerstwo Zdrowia, kobieta była w stanie ciężkim.

Koronawirus w Małopolsce: trzynasty potwierdzony przypadek zakażenia

Jak podaje Biuro Wojewody Małopolskie, tym razem zarażenie koronawirusem potwierdzono u mężczyzny w sile wieku. Jest w stanie dobrym, obecnie przebywa w izolacji domowej.

Koronawirus w Małopolsce: wcześniejsze potwierdzone przypadki

W piątek, 20 marca tuż przed 9 rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pięciu innych przypadkach zarażenia koronawirusem - trzech mężczyzn i dwóch kobiet.  Dwie osoby z tej grupy są starsze, dwie w sile wieku, jedna młodsza. Ich stan jest stabilny. Osoby zakażone już przebywają pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie lub - według wskazań medycznych - zostaną tam przewiezione.

W poprzednich dniach koronawirusa potwierdzono u siedmiu osób. Wiemy, że dwójka z nich to mieszkańcy Tarnowa. Jedna z nich pochodzi z Niepołomic. Sześć osób przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim. Jeden pacjent znajduje się w placówce im. Stefana Żeromskiego. To pierwsza osoba, u której potwierdzono COVID-19 w Małopolsce. 64-latek jest w stanie ciężkim. Stan pozostałych osób lekarze określają jako stabilny.

Koronawirus w Małopolsce: gwałtowny wzrost liczy osób znajdujących się w kwarantannie
 

Szybko rośnie liczba osób, które w województwie małopolskim objęte są kwarantanną. Jeszcze we wtorek, 17 marca było ich 715, w środę, 18 marca 3850. W ciągu doby liczba osób pod obserwacją wzrosła o ponad 200. Obecnie objętych kwarantanną jest 4478 Małopolan. 1343 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

"Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Imprezy odwołane z powodu pandemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE