Koronawirus w Małopolsce: ponad 60 osób zarażonych w województwie

2020-03-26 14:15 NM
Labo
Autor: Pixaby

Ministerstwo Zdrowia informuje o 35 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich są cztery osoby z Małopolski. Co o nich wiemy?

Mamy 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego - podało Ministerstwo Zdrowia.

W całej Polsce zarażonych jest już 1120 osób. Zmarło 14.

Koronawirus w Małopolsce: już ponad 60 osób zarażonych

Jak podało Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego, najnowsze zakażenia dotyczą: starszego mężczyzny z Nowego Sącza, który będzie przebywać w izolacji domowej; dwóch mężczyzn w sile wielu z Krakowa - jeden z nich pozostanie w izolacji domowej, drugi przebywa już w Szpitalu Uniwersyteckim oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu oświęcimskiego - ten również znajduje się w Szpitalu Uniwersyteckim.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 63 osób.

Posłuchaj, co pacjent onkologiczny musi wiedzieć o koronawirusie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Policja w Krakowie apeluje o pozostanie w domach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.