Koronawirus w Małopolsce: pięć nowych przypadków zarażenie w województwie

2020-03-20 8:50
Labo
Autor: Pixaby

Pięć nowych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Małopolsce. Taką informację podało Ministerstwo Zdrowia. Chodzi o trzech mężczyzn i dwie kobiety. W sumie w Małopolsce groźną chorobę potwierdzono już u 12 osób.

Tuż przed godziną 9 w piątek, 20 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 nowych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem w naszym kraju. Dotyczą one pięciu osób z woj. małopolskiego, czterech z woj. warmińsko-mazurskiego, oraz po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 367. Pięć z nich zmarło.

Koronawirus w Małopolsce: pięć nowych przypadków zakażenia

Jak podaje Biuro Wojewody Małopolskiego, najnowsze potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem dotyczą trzech mężczyzn i dwóch kobiet. Dwie osoby z tej grupy są starsze, dwie w sile wieku, jedna młodsza. Ich stan jest stabilny. Osoby zakażone już przebywają pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie lub - według wskazań medycznych - zostaną tam przewiezione.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 12 osób.

Koronawirus w Małopolsce: wcześniejsze potwierdzone przypadki

W poprzednich dniach koronawirusa potwierdzono u siedmiu osób. Wiemy, że dwójka z nich to mieszkańcy Tarnowa. Jedna z nich pochodzi z Niepołomic. Sześć osób przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim. Jeden pacjent znajduje się w placówce im. Stefana Żeromskiego. To pierwsza osoba, u której potwierdzono COVID-19 w Małopolsce. 64-latek jest w stanie ciężkim. Stan pozostałych osób lekarze określają jako stabilny.

Koronawirus w Małopolsce: gwałtowny wzrost liczy osób znajdujących się w kwarantannie
 

Szybko rośnie liczba osób, które w województwie małopolskim objęte są kwarantanną. Jeszcze we wtorek, 17 marca było ich 715, w środę, 18 marca 3850. W ciągu doby liczba osób pod obserwacją wzrosła o ponad 200. Obecnie objętych kwarantanną jest 4478 Małopolan. 1343 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Pusty Rynek w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE