Koronawirus w Małopolsce. Małżeństwo z podejrzeniem choroby uciekło z SOR-u i wyjechało za granicę

2020-03-14 18:00 NM
Laboratorium
Autor: Pixaby

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Chrzanowie miało zgłosić się małżeństwo z podejrzeniem koronawirusa. Gdy lekarz zalecił im kwarantanne, opuściło SOR. Parę zatrzymały dopiero austriackie służby.

Pomimo licznych apeli władz o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w obliczu pandemii koronawirusa nie wszyscy ich przestrzegają. Praktycznie codziennie słyszymy, że ktoś zgłasza się do przychodni lub na SOR z podejrzeniem groźnej choroby, zamiast kontaktować się z sanepidem. Są też osoby, które lekceważą kwarantannę. Do takiej sytuacji doszło właśnie w Chrzanowie.

W nocy z czwartku na piątek na Szpitalny Oddział Ratunkowy właśnie w Chrzanowie zgłosiło się małżeństwo z objawami koronawirusa. Wcześniej przebywało w Austrii. Badający ich lekarz postanowił zatrzymać parę na 14-dniową kwarantannę. Małżeństwo nie zgodziło się na to i samowolnie opuściło SOR. Ich poszukiwania natychmiast rozpoczęła policja. Jak podaje przelom.pl- portal ziemi chrzanowskiej, funkcjonariusze sprawdzili ich tymczasowy adres, ale nikogo tam nie zastali. Poinformowali więc o zdarzeniu austriacką policję.

Ta zatrzymała wspomniane małżeństwo. Tamtejszy sanepid zadecydował, że para zostanie poddana domowej kwarantannie.

Portal przelom.pl podaje również, że skontaktował się z nim mężczyzna, który przedstawił się jako wspomniany pacjent SOR-u. Przestawił on inną wersję wydarzeń. Stwierdził, że do placówki zgłosił tylko po receptę, a gdy lekarka usłyszała, że mieszka w Austrii zrobiła się nieprzyjemna. Mimo że nie miał żadnych objawów - gorączki czy kaszlu. Potwierdził, że miał kontakt z austriacką służbą zdrowia.

SOR w Chrzanowie od razu po wyjściu mężczyzny został zamknięty i całkowicie zdezynfekowany. Po kilku godzinach wznowił działanie.

Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.