Koronawirus w Małopolsce: ilu jest zarażonych? Jaki jest ich stan? [12.03.2020]

2020-03-12 8:00 NM
Koronawirus Kraków
Autor: Pixaby

W czwartek, 12 marca pojawiły się informacje o 13 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W sumie zarażonych są 44 osoby. A jak wygląda sytuacja w Małopolsce? Jaki jest stan pacjentów? Sprawdźcie poniżej.

Do tej pory w Małopolsce potwierdzono jeden przypadek koronawirusa. To 64-letni mężczyzna, który wrócił pod koniec lutego z Włoch. Początkowo sam poddał się kwarantannie, a gdy gorzej się poczuł, to poinformował o tym sanepid. Obecnie przebywa w szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Jego stan pogorszył się we wtorek wieczorem. Dyrektor szpitala przyznał, że mężczyzna ma duszności i problemy z oddychaniem. Na ten moment jego stan jest stabilny.

W Szpitalu Uniwersyteckim oraz im. Stefana Żeromskiego przebywa na obserwacji w sumie 18 osób.

Koronawirus w Polsce: ile osób jest zarażonych?

W czwartek, 12 marca rano pojawiły się informacje o 13 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. To największy przyrost zachorowań od początku wystąpienia choroby w Polsce. Nowe potwierdzone przypadki to dwie osoby z Warszawy, cztery z województwa lubelskiego, trzy osoby z Dolnego Śląska (Wrocław i Oleśnica), jedna osoba z województwa łódzkiego oraz trzy z województwa śląskiego (Zawiercie, Chorzów, Sosnowiec).

W sumie liczba zakażonych wynosi w Polsce 44 osoby.

Jeden z krakowskich supermarketów podczas szturmu klientów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.