Koronawirus w Małopolsce. Ile jest zarażonych? Ile osób przebywa w szpitalach? [10.03.2020]

2020-03-10 7:30 NM
Koronawirus Małopolska
Autor: Pixaby

W poniedziałek, 9 marca potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Małopolsce. Chory przebywa w szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie. Ile jeszcze osób znajduje się w Małopolsce w placówkach? Jaki jest ich stan?

Pierwszy przypadek koronawirusa w naszym kraju potwierdzono w środę, 4 marca. Zarażonym okazał się 66-latek, który wrócił z Niemiec. Zarażenie u kolejnych osób potwierdzono dwa dni później, w piątek. Przypadki koronawirusa zanotowano we Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie. W niedzielę groźną chorobę potwierdzono w Warszawie i Raciborzu. Kolejne przypadki w Krakowie i Poznaniu, obecnie jest ich w Polsce w sumie 17. Trzy osoby są w stanie ciężkim.

Koronawirus w Krakowie: pierwszy zarażony pacjent

Koronawirus nie ominął też Małopolski. W poniedziałek, 9 marca potwierdzono pierwszy przypadek u mieszkańca Krakowa. 64-letni mężczyzna przebywa w szpitalu im. Żeromskiego. Do Polski przyleciał samolotem. Potem do stolicy Małopolski udał się własnym samochodem. Zgłosił sanepidowi, że przebywał w rejonie zakażonym epidemią i został objęty kwarantanną. Poczuł się jednak gorzej, więc został przewieziony do szpitala. Jego stan lekarze określają jako dobry.

Kwarantanną zostały objęte osoby, które mogły mieć kontakt z mężczyzną. Dodatkowo lotnisko Chopina zostało poinformowane o chorym krakowianinie.

Koronawirus w Małopolsce: ilu jest zarażonych?

Poza mieszkańcem Krakowa nie potwierdzono żadnego przypadku zarażenia koronawirusem w Małopolsce. W poniedziałek, 9 marca popołudniem do szpitala im. Żeromskiego trafiła dwójka dzieci ze Szczawnicy z podejrzeniem koronawirusa. Ich ojciec wrócił z Włoch.

W Małopolsce na obserwacji przebywa w sumie 18 osób. Osiem w Szpitalu Uniwersyteckim, sześć w placówce im. Żeromskiego, trzy w Olkuszu oraz jedna w Myślenicach. 249 osób znajduje się pod nadzorem służb epidemiologicznych.

Konferencja o koronawirusie w Krakowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.