Koronawirus w Krakowie: kolejne cztery potwierdzone przypadki zakażenia

2020-03-22 12:30 NM
Labo
Autor: Pixaby

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o czterech nowych zarażeniach koronawirusem w Małopolsce. Oznacza to, że w naszym regionie zakażonych jest 20 osób. Już wcześniej informowaliśmy o jednym potwierdzonym przypadku ze Skawiny. MZ podało również, że zmarł 43-letni pacjent z Radomia.

Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 563 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Niestety Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci kolejnej osoby, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. 43-letni mężczyzna przebywał w szpitalu w Radomiu. Jego stan lekarze określali, jako ciężki. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

Koronawirus w Małopolsce: cztery nowe przypadki zakażenia

Biuro Wojewody Małopolskiego natomiast przekazuje, że wszystkie cztery osoby, u których w niedzielę, 21 marca potwierdzono zakażenie koronawirusem będą hospitalizowane w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ich stan jest stabilny.

W tej grupie jest młody mężczyzna z powiatu krakowskiego, młoda kobieta z Krakowa, kobieta w sile wieku w powiatu krakowskiego, kobieta w sile wieku z Krakowa - czytamy w komunikacie Biura Prasowego Wojewody.

Koronawirus w Małopolsce: ilu jest zakażonych? Jaki jest stan pacjentów?

W sumie w Małopolsce COVID-19 jest zarażonych już 20 osób.

Większość z nich przebywa w szpitalu (jedna osoba w Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali w Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej - podaje Joanna Paździo, rzecznik prasowy Wojewody Małopolskiego.

Zarażone osoby są w wieku od 26 do 74 lat. W przeważającej większość to osoby mieszkające w Krakowie. Trzy pochodzą z powiatu wielickiego, dwie z Tarnowa, jedna z powiatu dąbrowskiego i jedna ze Skawiny.

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Imprezy odwołane z powodu pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.