Koronawirus: pierwszy przypadek w Polsce. Pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górzej

2020-03-04 8:15
Laboratorium
Autor: Pixaby

Tym razem nie są to już przypuszczenia, ale sprawdzona informacja. Koronawirus jest już w Polsce. Pierwszym zarażony w naszym kraju okazał się mężczyzna, który powrócił z Niemiec.

Wiadomość tę na konferencji prasowej potwierdził Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Informację dostaliśmy w nocy. Osoby, które miały kontakt z tą osobą zostały objęte kwarantanną - powiedział Minister Zdrowia.

Zarażony pacjent przyjechał z Niemiec. Obecnie znajduje się w szpitalu w Zielonej Górze. Jak podał Szumowski, ma czuć się dobrze. Mężczyzna nie kontaktował się ponoć ze zbyt dużą liczbą osób. Ci, którzy mieli z nim styczność, zostali poddani kwarantannie.

Koronawirus: jak wygląda sytuacja w Małopolsce

W województwie małopolskim obecnie na oddziałach zakaźnych przebywa dziewięć osób, które są diagnozowane pod kątem koronawirusa.

Według danych z wtorku z godzin popołudniowych nie mamy potwierdzenia przypadku koronawirusa w Małopolsce. Dziewięć osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na COVID-19, natomiast 152 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym - informuje Joanna Paździo, rzecznik prasowa Wojewody Małopolskiego.

Osoby, u których podejrzewa się koronawirusa, przebywają m.in. w krakowskim szpitalu im. Stefana Żeromskiego oraz w Szpitalu Uniwersyteckim w Prokocimiu. Do tej pory w naszym kraju wykonaniu 560 testów na obecność groźnej choroby z Chin.

Protest pacjentów w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE