Koronawirus: nowe obostrzenia dla stref żółtych, czerwonych i zielonych. Co się zmieni?

2020-09-30 7:59
stop covid
Autor: Pixaby Polacy CHCĄ OGRANICZEŃ dla niezaszczepionych. Popiera to spora grupa osób!

Nowe obostrzenia w Polsce w związku z koronawirusem. Zgodnie z zapowiedziami przedstawiciele rządu we wtorek, 29 września wprowadzają dodatkowe obostrzenia dla stref żółtych, czerwonych i zielonych. Dotyczą one m.in. restauracji i pubów. Co się zmieni? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

Spis treści

  1. Nowe obostrzenia w Polsce
  2. Powrót obostrzeń w Polsce: co się zmieni?
  3. Nowe obostrzenia w strefach

Nowe obostrzenia w Polsce

Od kilku dni w Polsce notujemy bardzo wysoki wskaźnik nowych zachorowań na COVID-19. Ten nie spada poniżej tysiąca. Przedstawiciele rządu już w zeszłym tygodniu zapowiadali, że istnieje opcja wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w poszczególnych strefach.

Powrót obostrzeń w Polsce: co się zmieni?

We wtorek, 29 września Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział powrót niektórych obostrzeń w Polsce. Nie dotyczą one jednak całego kraju, ale stref: żółtych, czerwonych i zielonych. Co się zmieni? Nowością jest ograniczenie do wybranych godzin funkcjonowania gastronomii.

Nowe obostrzenia w strefach

  • ograniczenia liczby osób na weselach - zielonej (100), żółtej (75), czerwonej (50)
  • ograniczenie działalności punktów gastronomicznych - w czerwonych strefach będą funkcjonować do godziny 22
  • obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych będzie obowiązywać też w strefie żółtej (wcześniej tylko w czerwonej)
ESKA XD #003
Posłuchaj o lekomanii, poznaj przyczyny i objawy uzależenienia od leków. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE