Koronawirus: Małopolska bije wszelkie rekordy! Tak źle jeszcze nie było

2020-10-20 10:48 nm
Koronawirus. Mazowieckie drugie w Polsce! Rekord zakażeń COVID-19 w kraju!
Autor: jewhisperer/cc0/Pixabay.com

Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem w Małopolsce. We wtorek, 20 października Biuro Wojewody Małopolskiego podało informacje o 1492 nowych zakażonych w regionie. Najwięcej nowych chorych pochodzi z Krakowa. Sytuacja robi się coraz poważniejsza.

Koronawirus: Małopolska z kolejnym rekordem zakażeń

Jak podaje Biuro Wojewody Małopolskiego, wśród 1492 zakażonych najwięcej pochodzi z Krakowa: 534 osoby, z powiatu suskiego: 81 osób oraz powiatów nowotarskiego i limanowskiego: po 80 osób. W Małopolsce w związku z COVID-19 zmarło też 25 osób w wieku od 48 do 94 lat. 22 z nich miały choroby współistniejące.

Od początku pandemii w Małopolsce koronawirusa potwierdzono u ponad 25 tys. osób. Zmarło 358.

Kolejki do Tauron Areny Kraków, która jest jednym z punktów pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.

Koronawirus Polska: prawie 10 tys. zakażeń

W całym kraju sytuacja również nie wygląda dobrze. Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu doby przybyło 9291 zakażonych. Prócz Małopolski poważna sytuacja jest również na Mazowszu (1282 przypadki COVID-19) oraz w Wielkopolsce (1186 przypadków). Z powodu koronawirusa zmarło 9 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 98.

Szpitale tymczasowe powstaną w całej Polsce. W jakim miejscu stanie ten w Krakowie?

W miniony poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o utworzeniu szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim. Jeden z nich ma powstać w Krakowie. Nie wiadomo jednak, gdzie będzie się znajdować. Wymienianych jest kilka lokalizacji w tym TAURON Arena czy hale EXPO Kraków.

Dodatkowo łóżka dla chorych na koronawirusa przygotowywane są też na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Posłuchaj, na czym polega pierwsza pomoc przy zaburzeniach oddychania u dzieci. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.