Koronawirus: Kraków zakupi sześć tysięcy testów na koronawirusa!

2020-03-25 14:15 NM
Badania
Autor: Pixaby

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zdecydował, że miasto zakupi sześć tysięcy testów do wykrywania koronawirusa. Wartość zamówienia jest szacowana na pół miliona złotych. Prezydent Krakowa taką decyzję podjął po konsultacji ze Szpitalem Uniwersyteckim.

Po konsultacji ze Szpitalem Uniwersyteckim postanowiliśmy jako miasto kupić 6 tysięcy testów do wykrywania koronawirusa za pół miliona złotych - napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

Dodatkowo Kraków sfinansuje również miejsca noclegowe w hotelu dla personelu szpitala, ponieważ wielu medyków, chcąc chronić swoich najbliższych, obawia się powrotu do domu po dyżurze.

Koronawirus w Małopolsce: ile potwierdzonych przypadków?

Obecnie w Małopolsce potwierdzono 51 przypadków zakażenia koronawirusem. Są to osoby z całego województwa, nie tylko z Krakowa. Część z nich przebywa w kwarantannie domowej. Pozostali znajdują się w Szpitalu Uniwersyteckim. Wyjątkiem jest pierwsza osoba, u której stwierdzono zarażenie COVID-19. 64-letni mężczyzna znajduje się w szpitalu im. Stefana Żeromskiego.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Posłuchaj, co pacjent onkologiczny musi wiedzieć o koronawirusie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Imprezy odwołane z powodu pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.