Koronawirus: czy galerie handlowe powinny zostać zamknięte? Co z innymi sklepami?

2020-03-12 14:00
Galeria handlowa
Autor: Pixaby

W środę, 11 marca na specjalnej konferencji rząd poinformował o zamykaniu m.in. szkół, przedszkoli, kin, czy teatrów. Wszystko po to, obywatele nie gromadzili się w dużych skupiskach. Co jednak z galeriami, które codziennie odwiedzają tysiące osób? Dajcie znać w naszej sondzie, co uważacie!

W minioną środę podjęto decyzję w sprawie wielu instytucji w naszym kraju. Postanowiono o zamknięciu placówek oświatowych na najbliższe dwa tygodnie. Dotyczy to także żłobków i klubów dziecięcych. Dodatkowo nieczynne mają też być kina, teatry, czy opery. Środowe zarządzenie dotyczy także uniwersytetów. Tam odwołano zajęcia do 25 marca. Funkcjonować ma jedynie administracja.

Premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski apelowali o rozwagę w najbliższym czasie.

To jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa. Powinniśmy go spędzić w izolacji, nie narażając naszego społeczeństwa. Apeluję o odpowiedzialność - powiedział Szumowski podczas konferencji.

Na spotkaniu nie została jednak poruszona kwestia sklepów, supermarketów, czy galerii handlowych. W środowe popołudnie ludzie szturmem ruszyli więc na zakupy. Z półek znikało praktycznie wszystko!

Czy to obawa przed zamykaniem sklepów? Jak zapewniło Ministerstwo Rozwoju, wszystkie obiekty handlowe mają działać normalnie.

Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych - zapewniła Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jeden z krakowskich supermarketów podczas szturmu klientów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE