Koronawirus: coraz więcej chorych w Krakowie. Zakażenia w Małopolskich firmach

2020-08-01 11:19 NM
covid-19
Autor: Pixabay

Wygląda na to, że koronawirus nie zwalnia ani w kraju, ani w Małopolsce. W całej Polsce potwierdzono dziś 658 zakażeń. W woj. małopolskim 158. W regionie mamy też przypadki w kilku wielkich firmach.

Koronawirus Małopolska: kolejny rekord zakażeń

W regionie potwierdzono dziś 158 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To 82 kobiety i 76 mężczyzn, w wieku od niespełna miesiąca do 90 lat, z powiatu nowosądeckiego (55 osób), Krakowa (24 osoby), Nowego Sącza (16 osób), powiatu nowotarskiego (12 osób), bocheńskiego (8 osób), gorlickiego i wielickiego (po 7 osób), limanowskiego (6 osób), wadowickiego i krakowskiego (po 4 osoby), Tarnowa (3 osoby), powiatu brzeskiego, oświęcimskiego, proszowickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, dąbrowskiego, suskiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, myślenickiego (po 1 osobie). Aktualnie 15 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Coraz więcej przypadków notuje się w Krakowie. Wciąż wysoki wskaźnik utrzymuje się w powiecie nowosądeckim. Rośnie także liczba osób w kwarantannie (9729) oraz objętych nadzorem epidemiologicznym (972). Do tej pory COVID-19 w Małopolsce stwierdzono u 3692 osób. Zmarły 64.

Koronawirus w firmach w Małopolsce

Jak podaje "Gazeta Krakowska", zakażeni COVID-19 są pracownicy kilku firm w regionie. To pokłosie wesela w Nawojowej. Chodzi o sklep Biedronka, zakłady: Baso, Ekspert Glass, Fakro, Konspol oraz Wiśniowski. Potwierdzone przypadki stwierdzono również w prokuraturze okręgowej, straży granicznej czy policji.

Koronawirus Polska: rekord zakażeń

W całej Polsce COVID-19 stwierdzono dziś u 658 osób. Najwięcej na Śląsku - 214 przypadków, w Małopolsce - 157 oraz na Mazowszu - 60. Zmarło 5 kolejnych osób. To największy przyrost chorych od początku pandemii w Polsce.

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 31.07.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Hala Lipowa na Zabłociu otwarta. To pierwszy w Krakowie food hall. "Czegoś takiego jeszcze nie było":