Koronawirus atakuje uczelnie. Przypadki COVID-19 m.in. na Politechnice Krakowskiej

2020-10-06 8:38 nm
Politechnika Krakowska
Autor: Bjoertvedt/ Wikimedia Commons

Koronawirus w Krakowie obejmuje kolejne ośrodki. Zachorowania na COVID-19 potwierdzono na Politechnice Krakowskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej. To już kolejne placówki edukacyjne ze stolicy Małopolski, gdzie potwierdzono koronawirusa.

Liczba chorych na koronawirusa cały czas rośnie. Niedawno w Polsce przekroczyliśmy 100 tys. zakażeń. Nic nie wskazuje też na to, by sytuacja miała się zmienić w najbliższym czasie. W dodatko przed nami sezon grypowy więc liczba zachorowań może być jeszcze większa.

Poważna sytuacja jest też w Krakowie i w Małopolsce. Ostatnio dowiedzieliśmy się o kolejnych ogniskach zachorowań w grodzie Kraka. Tym razem chodzi tu o uczelnie wyższe. Jak podaje Głos24, zakażenie COVID-19 potwierdzono na Politechnice Krakowskiej. Koronawirusa wykryto tam u czterech osób w Domu Studenckim przy ul. Bydgoskiej. W związku z tym na PK nie odbyły się pierwsze zajęcia stacjonarne.

To jednak jeszcze nie wszystko. Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u studentów Akademii Górniczo-Hutniczej.

Instalacja artystyczna w Krakowie, która ma przypominać o zachowaniu dystansu w czasie pandemii
Posłuchaj o łysieniu androgenowym typu żeńskiego, jego przyczynach i sposobach leczenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.