Blokada Zakopianki już w ten weekend. Kierowcy muszą przygotować się na ogromne korki!

2021-07-30 8:19
Nowa Zakopianka
Autor: GDDKiA/fot. Krzysztof Nalewajko Zdjęcie poglądowe

Planujecie wyjazd do Zakopanego w najbliższy weekend? Uwaga, przygotujcie się na spore utrudnienia. Górale zamierzają blokować Zakopiankę w okolicach miejscowości Furmanowa. Korki nieuniknione!

Blokada Zakopianki - 30.07.2021. Będą duże korki!

Korki na popularnej Zakopiance nie są niczym nowym. Główna trasa na Podhale jest zatłoczona w głównej mierze w weekendy, a apogeum odnotowuje się w okresie wakacyjnym i ferii zimowych. Najbliższy weekend czeka nas dodatkowe utrudnienie. Zakopianka ma zostać zablokowana przez protestujących. Gdzie spodziewać się dokładnie utrudnień?

Zakopianka zostanie zablokowana przez mieszkańców Furmanowej - miejscowości tuż przy wjeździe do stolicy Tatr. Co jest powodem planowanej blokady? Jak podaje "Gazeta Krakowska", mieszkańcy chcą nakłonić urzędników do wyremontowania drogi prowadzącej do ich domów. Na proteście ma pojawić się ok. 40 osób. To wystarczy jednak, by skutecznie zablokować Zakopiankę. Droga ma być blokowana spontanicznie. Póki co, nie wiadomo, o której miałby rozpocząć się protest.

Warszawa. Płonące auto na S8

Korki na Zakopiance. Poważne utrudnienia w piątek, 30 lipca 2021

Jeśli planujecie wyjazd w Tatry w piątek, 30 lipca 2021 koniecznie musicie uzbroić się w cierpliwość. Dojazd do Zakopanego znacznie się utrudni. Już teraz by znaleźć się na Podhalu, jadąc z Krakowa, trzeba poświęcić nawet 4 godziny. Zaplanowana blokada Zakopianki w piątek jeszcze to wydłuży.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE