Imprezy pod chmurką

i

Autor: Małopolska Policja Imprezy "pod chmurką" w Krakowie

Wiadomości

„Napicie się ze znajomymi na polu” bez mandatu? To inicjatywa jednego z kandydatów na prezydenta Krakowa

2024-03-01 15:37

Kampania samorządowa rozpoczęła się na dobre. W wyścigu o objęcie schedy po Jacku Majchrowskim bierze udział siedmioro kandydatów, a niemal każdy dzień jest okazją do ogłoszenia nowych postulatów i pomysłów. Tym razem jednym ze swoich podzielił się Konrad Berkowicz, kandydat Konfederacji oraz stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy Małopolski. Inicjatywa dotyczy odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych na terenie Krakowa.

Piwko "pod chmurką" legalne w Krakowie? Tego chce kandydat Konfederacji

Gdy aura pogodowa sprzyja, a powiew wiatru nad Wisłą zachęca do odpoczynku na trawie, niejednemu mieszkańcowi Krakowa zdarzyło się pomyśleć o uraczeniu się napojem z procentami. To zaś jest surowo karane przez Straż Miejską, która sypie mandatami szczególnie w okresie letnim, gdy na Kazimierzu, w okolicach Rynku Głównego, nad Wisłą czy w innych miejscach publicznych w Krakowie można zauważyć przypadki spożywania alkoholu. Łagodniejszego podejścia do tej kwestii chce Konrad Berkowicz z Konfederacji. Ostatnio było o nim głośno przy okazji happeningu, który zrobił w Sejmie, kiedy to wręczył marszałkowi Szymonowi Hołowni reklamówkę z uszkami do zamrożenia (jako symbol "sejmowej zamrażarki"). Poseł ubiegający się o stanowisko prezydenta Krakowa chce odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych, w których zawartość alkoholu nie przekracza 12%.

- Czas, aby w Krakowie napicie się ze znajomymi na polu nie musiało kończyć się mandatem - napisał w swoich mediach społecznościowych Konrad Berkowicz.

Napoje z zawartością alkoholu poniżej 12% miałyby być możliwe do spożywania w następujących miejscach w Krakowie:

  • teren Bulwarów Wiślanych od mostu Dębnickiego do Wawel,
  • teren Bulwarów Wiślanych od mostu Wandy,
  • teren Kopca Kraka,
  • teren parku Bednarskiego.

Według Konrada Berkowicza ta zmiana ta pozwoli mieszkańcom Krakowa, jak i turystom, korzystać z dodatkowej aktywności na bulwarach, co jeszcze bardziej uwydatni ich rekreacyjny charakter. Poseł uważa także, że przyjęcie tej uchwały wpłynie na zmniejszenie spożycia alkoholu w miejscach, gdzie obowiązujący obecnie zakaz jest uzasadniony. Warto jednak pamiętać, że naukowcy są już pewni: alkohol szkodzi w każdych ilościach, nawet tych najmniejszych i ma niebagatelny, negatywny wpływ na mózg, serce czy wątrobę.

Warto wspomnieć, że już we wtorek, 5 marca o godz. 18.00 odbędzie się debata przedwyborcza: "Wybory samorządowe. Walka o Kraków". Organizuje ją Super Express oraz Radio ESKA, a udział w niej weźmie m. in. Konrad Berkowicz.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda dom krakowskiej restauratorki, Ewy Wachowicz. Jej posiadłość robi duże wrażenie

DEBATA SAMORZĄDOWA KRAKÓW 2024