Koniec z nudą na siłowni. Trening EMS podbija świat! Teraz też możesz wziąć w nim udział!

2021-09-22 12:17
ems
Autor: Materiały prasowe

Uwielbiasz wyjścia na siłownię, ale tradycyjne treningi zaczynają Cię nużyć? Mamy dla Ciebie coś nowego. To trening EMS w klubie Fitness Platinium Solvay Park XXL!, czyli 20-minutowe ćwiczenia w specjalnych kamizelkach. Na czym dokładnie polegają?

Jesień za oknem, pogoda powoli się pogarsza, a dni stają się coraz krótsze. Nie zawsze chce się nam wyjść na siłownię, czy też pójść pobiegać. W tym okresie nie warto jednak rezygnować z treningów. Jeśli długo pracowaliśmy nad formą, koniecznie zachowajmy regularność. Szkoda tych wszystkich miesięcy spędzonych ze sztangą czy na bieżni. Natomiast jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z ćwiczeniami, nie ma co się zrażać jesienną aurą. To dobry czas na rozpoczęcia pracy nad ciałem, by na wiosnę i lato móc śmiało je odsłonić oraz bez skrępowania zaprezentować innym.

Co więcej, Fitness Platinium Solvay Park XXL proponuje teraz nowy trening EMS. To świetna alternatywa dla osób, które na siłowni szukają nowych wyzwań. Na czym dokładnie polega trening EMS?

Czym jest trening EMS?

Dla wielu osób trening EMS może brzmieć dość tajemniczo. Nie ma się jednak co bać. Trening EMS pobudza do pracy mięśnie poprzez ich elektrostymulację. Wykonujemy ćwiczenia funkcjonalne i siłowe. Dzięki impulsom elektrycznym nasze mięśnie pracują intensywniej. Co ważne, podczas ćwiczeń nie obciążamy stawów ani kręgosłupa. Wystarczy nam więc tylko 20 minut treningu. Ten wykonywany jest w grupie maksymalnie sześcioosobowej.

Jeszcze przed ćwiczeniami otrzymujemy specjalny strój, który będzie konieczny do treningu. Dodajmy, że do zajęć potrzebujemy też specjalną bieliznę. Można ją bez problemu zakupić w recepcji klubu.

Trening EMS: wśród jakich rodzajów ćwiczeń możemy wybierać?

W przypadku EMS mamy do wyboru trzy rodzaje treningu. Pierwszy z nich to dobrze znane Cardio, czyli ćwiczenia wytrzymałościowe. Ich głównym celem jest poprawa wydolności serca. Dodatkowo wspomagamy układ krążenia oraz dbamy o dotlenienie całego organizmu. Dla kogo Cardio będzie odpowiednie? To idealny trening dla osób, które dążą do zgrabnej sylwetki. Jeśli będziemy wykonywać ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu, oczekiwane efekty zobaczymy w krótkim czasie.

Kolejnym rodzajem zajęć jest FBW (Full Body Workout). To forma treningu interwałowego, charakteryzującego się zmienną intensywnością. Ćwiczenia będą krótkie, lecz wyczerpujące. Nie zabraknie jednak przerw na odpoczynek. Dzięki temu poprawimy wytrzymałość naszego organizmu.

Ostatnim rodzajem zajęć są te, które pomogą nam w walce z cellulitem. Tzw. "pomarańczowa skórka" to zbyt duża ilość tłuszczu, wody oraz innych produktów przemiany materii w organizmie. Im mocniej będziemy pracować nad masą mięśniową, tym więcej spalimy kalorii. Szybciej też pozbędziemy się tkanki tłuszczowej, a cellulit będzie zdecydowanie mniej widoczny.

Czy są przeciwwskazania do treningu EMS?

Trening EMS będzie idealny dla osób, które chcą zadbać o swoje ciało, ale mają mało czasu na treningi. W takiej sytuacji mogą być młode mamy, czy kobiety, które dużo pracują. Również osoby po 50. roku życia będą dobrze czuć się w tej formie treningu. EMS sprawdzi się też u sportowców, którzy chcą zwiększyć efektywność swoich treningów oraz osiągać coraz lepsze wyniki. Ta forma treningu będzie dobra również dla tych, u których problemy zdrowotne wykluczają uczęszczanie na zwykły fitness.

Niestety nie wszyscy mogą uczestniczyć w treningu EMS. Osoby posiadają rozrusznik serca, czy aparaty słuchowe muszą zrezygnować. Podobnie ci, którzy mają choroby serca lub neurologiczne, występują u nich krwotoki, czy choroby nowotworowe. Panie w ciąży również muszą spróbować innej aktywności. Lista pełnych przeciwwskazań dostępna jest TUTAJ.

EMS: jak zapisać się na trening?

Na trening EMS w Fitness Platinium Solvay Park XXL można zapisać się mailowo pod adresem: zapisyems.solvay@fitnessplatinium.pl. W wiadomości należy podać:

  • swoje imię i nazwisko
  • datę, godzinę i nazwę zajęć, na które chcesz się zapisać.

Pamiętajcie, by wcześniej sprawdzić grafik! Jest on dostępny TUTAJ.

Zainteresował Was trening EMS? Świetnie! Nasi trenerzy już na Was czekają! Więcej informacji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie na naszej stronie internetowej.

ems
Autor: Materiały prasowe

Artykuł sponsorowany.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE