Pętla przy Szpitalu im. Rydygiera

i

Autor: Mapy Google

Koniec utrudnień przy Szpitalu im. Rydygiera. ZTP zmienia organizację ruchu

2021-05-14 15:59

Koniec z blokowaniem autobusów zawracających na pętli przy Szpitalu Rydygiera. Przed wejściem do lecznicy, stanęły znaki zakazu zatrzymywania się.

Zmiana organizacji ruchu była konieczna, bo w ostatnim czasie autobusy linii 125 były notorycznie zawracane na rondzie Hipokratesa, gdyż pętlę blokowały źle zaparkowane samochody.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o zmianach przy Szpitalu im. Rydygiera:

To oczywiście było bardzo dużym utrudnieniem dla pasażerów tej linii, którzy wybierali autobus, żeby podjechać jak najbliżej szpitala. To często osoby starsze, osoby chore, a niestety, z powodu zablokowanej drogi musiały wysiadać kilkadziesiąt metrów przed szpitalem - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Do tej pory straż miejska nie mogła odholowywać nieprawidłowo zaparkowanych aut, bo pętla zlokalizowana jest na terenie należącym do Szpitala. Nowa organizacja ruchu likwiduje patową sytuację.

Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa podkreśla, że zablokowana pętla pociąga za sobą również inne konsekwencje.

Linia 125 ma bardzo długi przebieg, biegnie przez centrum potem Płaszów, aż na Złocień. Jeśli taki autobus utknął, to kurs wypadał z rozkładu i pasażerowie nie mogli doczekać się na autobus - stwierdza. 

Dzięki udrożnieniu pętli od poniedziałku 17 maja, uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 125. W godzinach szczytu autobus będzie odjeżdżał co 10-15 minut.

Dzik Adaś dostał dzika maskotkę, żeby nie czuł się samotny

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?