Koniec maseczek i kwarantanny. Jest zapowiedź ministra zdrowia. Padła data!

i

Autor: Mint Images/Mint Images RF/East News Koniec maseczek i kwarantanny. Jest zapowiedź ministra zdrowia. Padła data!

Koniec maseczek i kwarantanny. Jest zapowiedź ministra zdrowia. Padła data!

2022-03-17 9:06

Czy w końcu zdejmiemy maseczki w zamkniętych pomieszczeniach? Jest na to szansa! Minister zdrowia Adam Niedzielski podał datę. Zaznaczył również, że zniesiona może zostać obowiązkowa izolacja i kwarantanna. Kiedy koniec maseczek?

Kiedy koniec maseczek? Minister zdrowia podał datę

Piąta fala koronawirusa w Polsce już za nami. Dobowa liczba zakażeń systematycznie spada. Od 1 marca 2022 w naszym kraju zniesione zostały praktycznie wszystkie obostrzenia. Wciąż jednak osoby, u których zostanie stwierdzony pozytywny wynik na COVID-19 muszą poddać się izolacji. Obowiązuje również kwarantanna oraz maseczki w zamkniętych pomieszczeniach. To jednak ma się zmienić! Zmiany zapowiedział minister zdrowia.

Kiedy koniec maseczek? Do tej kwestii odniósł się Adam Niedzielski w rozmowie z "Faktem".

Nie widzimy obecnie zagrożenia nagłym, niekontrolowanym wzrostem zakażeń. Obostrzeń – jeśli chodzi o życie gospodarcze, już nie ma – są maseczki. Jednak nawet jeśli regulacyjnie zniesiemy je jako obowiązek, będziemy rekomendować zachowanie ich w transporcie czy dużych skupiskach. Perspektywą zniesienia tego obowiązku jest początek kwietnia - powiedział minister zdrowia.

Zastrzegł jednak, że ta perspektywa może się zmienić.

Niedzielski dodał również, że rząd rozważa zniesienie obowiązkowej covidowej izolacji oraz kwarantanny. Dotyczyć to ma również osób, które przyjadą do Polski z zagranicy.

Będzie to moment wprzęgnięcia COVID-19 w ramy systemowe. Czyli jeśli na podstawie testu okaże się, że pacjent jest zakażony, nie zostanie objęty nadzorem sanepidu, ale dostanie zwykłe zwolnienie lekarskie, jak w przypadku grypy i będzie się kurował w domu - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Wolontariusze z całego świata pomagają uchodźcom w Przemyślu
Sonda
Czy maseczki w zamkniętych pomieszczeniach powinny być zniesione?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE