KONIEC lekcji religii w szkołach?! Opozycja zapowiada rewolucję!

i

Autor: Pixaby KONIEC lekcji religii w szkołach?! Opozycja zapowiada rewolucję!

KONIEC lekcji religii w szkołach?! Opozycja zapowiada rewolucję!

2022-05-25 11:00

Włodzimierz Czarzasty był ostatnio gościem programu "Tłit" w Wirtualnej Polsce. Poseł Nowej Lewicy zapowiedział ogromne zmiany, które mogłyby być przeprowadzone w stosunku do Kościoła. Wspomniał m.in. o końcu religii w szkołach. Co jeszcze?

Donald Tusk o "oddzieleniu Kościoła od państwa"

Kilka dni temu Donald Tusk mówił o potrzebie "oddzielenia Kościoła od państwa".

Nie ma innej drogi niż jednoznaczne przeprowadzenie procesu oddzielenia Kościoła od państwa natychmiast po wygranych przez PO wyborach - powiedział w miniony piątek szef PO Donald Tusk.

Jak zaznaczył, obecnie doszliśmy do momentu, w którym "nastąpił rozdział Kościoła od społeczeństwa". A za taki stan rzeczy, w jego ocenie, odpowiada sam Kościół.

KONIEC lekcji religii w szkołach, podatek od ślubu i chrztu. Opozycja zapowiada rewolucję!

O skomentowanie wypowiedzi Tuska w programie "Tłit" WP został poproszony Włodzimierz Czarzasty. Polityk już na samym początku zaznaczył, że "Lewica po transformacji nie jest przeciwko wierze i nie jest przeciwko wierzącym". Dodał, że jeśli konieczne będzie renegocjowanie lub wypowiedzenie konkordatu, to jego partia jest na to gotowa. Wymienił też zmiany proponowane przez Nową Lewicę.

Chcemy, aby kler płacił takie samo cło, jak wszyscy inni, a także podatki. Chcemy, żeby podatki były płacone od takich działalności gospodarczych jak: udzielanie ślubu, pogrzebu, chrztu. Chcemy, aby to było transparentne, a nie pod stołem, czy na stole. Nie chcemy religii w szkołach - dodał Czarzasty.

Dodał również, że kler powinien sam płacić za ZUS oraz nie otrzymywać za darmo ziemi. Jak wspomniał Czarzasty, kościołami powinny zarządzać samorządy, a prokuratura powinna tak samo traktować kler, jak i innych obywateli. Padła też wypowiedź dotycząca kobiet oraz ich praw. Co powiedział Czarzasty?

Nie będą miały kobiety równych praw z mężczyznami i pełnych praw do momentu, kiedy nie będzie państwa świeckiego. Zawsze Kościół te swoje łapy w to łóżko włoży. I to jest zadziwiające, dlaczego kler, miesza się w sprawy, co kobieta może, a co nie - dodał poseł.

Pędził ponad 200 km/h, bo spieszył się po kwiaty dla mamy

Na lekcjach religii bywa różnie. Posłuchajcie WKRĘTARKI, w której Albert skarży się na pewną uczennicę...

Listen to "Niebo" on Spreaker.