Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy. Podano datę!

2022-05-26 14:57
mpk kraków
Autor: Pixaby

To koniec darmowej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy. Taką informację podały w czwartek, 26 maja władze miasta. Od kiedy uchodźcy będą musieli płacić za komunikację miejską w Krakowie?

Ulga została wprowadzona, aby wesprzeć uchodźców w zakresie przemieszczania się po Krakowie, w celu wyrobienia dokumentów, dotarcia do miejsc pomocowych, a także w celu poszukiwania pracy - podaje Urząd Miasta Krakowa.

Przypomnijmy, że darmowa komunikacja miejska w Krakowie dla uchodźców z Ukrainy została wprowadzona 24 lutego. Obowiązywała przez 97. Koniec darmowej komunikacji dla uchodźców z Ukrainy nastąpi 31 maja.

Osoby zwolnione z opłat mogły poruszać się na terenie miasta oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji zadań z zakresu publicznego transportu zbiorowego dla obywateli Ukrainy.

Wielka awaria komunikacji w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE