Kolejne działania w krakowskiej komunikacji miejskiej. Prowadzącym będzie mierzona temperatura

2020-03-13 12:00 NM
Tramwaj Kraków
Autor: Archiwum prywatne

W Krakowie kierowcy i motorniczy komunikacji miejskiej przed pracą codziennie będą poddawani obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała. Informację tę potwierdził rzecznik prasowy krakowskiego MPK, Marek Gancarczyk. To pierwsze takie działania w Polsce.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie wdraża dodatkowe działania w związku z pandemią koronawirusa. Kierowcy autobusów oraz motorniczy jeszcze przed rozpoczęciem swojej pracy będą mieć mierzoną temperaturę ciała. W przypadku znacznego podwyższenia (powyżej 38 stopni) nie zostaną dopuszczeni do swoich obowiązków. Muszę też skontaktować się z lekarzem. Dodatkowo każdy pracownik, który wróci z urlopu, ma obowiązek podać gdzie był i jak się czuje.

To nie pierwsze działania, które mają poprawić bezpieczeństwo kierowców i motorniczy w krakowskich środkach komunikacji miejskiej. Wcześniej MPK poinformowało o tym, że prowadzący pojazdy nie będą sprzedawać pasażerom biletów.

Dodatkowo we wszystkich pojazdach obowiązuje też "strefa wydzielona". Oznacza to, że podróżujący nie mogą korzystać z pierwszych drzwi pojazdu, ani przebywać w rejonie kabiny prowadzącego.

Jeden z krakowskich supermarketów podczas szturmu klientów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.