Rondo Sołtysowska

i

Autor: Kuba Kusy

Kolejna fala utrudnień dla kierowców w Czyżynach

2022-04-28 23:37

Dzień po majówce na kierowców w Czyżynach czekają spore utrudnienia. W ramach budowy ronda na styku ulic Sołtysowskiej i Centralnej zamknięty zostanie odcinek prowadzący do al. Pokoju.

Utrudnienia są z wiązane z kolejnym etapem prac w tym rejonie. Zamknięcie kolejnego fragmentu ul. Centralnej jest niezbędne do wykonania części robót, a konkretnie - przebudowy magistrali wodociągowej. O tym, co oznacza to dla kierowców mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Kierowcy nie będą mogli, tak jak teraz jadąc ul. Sołtysowską pojechać wprost i wjechać w ul. Centralną i dalej w kierunku al. Pokoju. Dojeżdżając do miejsca, gdzie było budowane rondo, będą musieli skręcić w lewo, wykorzystać wspomniane rondo, wjechać w ul. Centralną i dojechać do ul. Nowohuckiej - wyjaśnia.

Pojawią się też zmiany w kursowaniu linii autobusowych 103,113 i 413. Sebastian Kowal Zarząd Transportu.

Autobusy jadące od strony Łęgu, będą na nowo powstałym rondzie kierowały się na drogę prowadzącą przez wybudowane przez dewelopera osiedle, skąd dojadą do al. Pokoju i dalej w stronę ronda Czyżyńskiego. W przeciwnym kierunku autobusy pojadą al. Pokoju, ulicami Nowohucką i Centralną do ul. Sołtysowskiej - zapowiada. 

Zmieni się tez częstotliwość kursowania autobusów z dotychczasowych 30 do 36 minut i z 60 do 76 minut. Nowa organizacja ruchu w tym miejscu będzie obowiązywała do sierpnia tego roku.

GNIEW polskich ROLNIKÓW! PiS oszukało WIEŚ l Komentery

QUIZ: Czy jesteś gotowy na maturę 2022 z języka angielskiego?

Pytanie 1 z 8
4. Ile punktów można zdobyć na maturze z j. angielskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE