Kluby i dyskoteki nareszcie otwarte! Jakie obowiązują zasady? Ile osób może być na imprezie?

2020-07-19 12:08
Kluby i dyskoteki nareszcie otwarte! Jakie obowiązują zasady? Ile osób może być na imprezie?
Autor: Pixaby Kluby i dyskoteki nareszcie otwarte! Jakie obowiązują zasady? Ile osób może być na imprezie?

Otwarcie dyskotek i klubów muzycznych po pandemii koronawirusa nastąpiło 17 lipca. Można też organizować koncerty plenerowe. Wszystkie imprezy muszą jednak odbywać się według specjalnych zasad. Jakich? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

Kiedy otwarcie dyskotek i klubów?

Na tę datę czekało wiele osób. Od 17 lipca swoją działalność po przerwie wznowiły dyskoteki oraz kluby muzyczne. Można też już organizować koncerty oraz imprezy w plenerze. Co prawda, część klubów otworzyła się już wcześniej, ale działały one na innych zasadach. W kilku z nich można było np. kupić pizzę lub pograć w bilard. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych? W Krakowie niektóre lokale już działają!

Otwarcie dyskotek i klubów. Nowe zasady

Dyskoteki, kluby, sale koncertowe, amfiteatry czy hale sportowe będą musiały działać na specjalnych zasadach. Podczas imprezy obiekty będą mogły być zapełnione maksymalnie w 50 proc. pojemności. Dodatkowo miejsca mają być zajmowane naprzemiennie na zasadach szachownicy. Wybierając się na dyskotekę lub do klubu wciąż będziemy musieli zasłonić nos i usta.

Koncerty wracają, ale też na specjalnych zasadach

Od 17 lipca można również organizować koncerty na otwartej przestrzeni. Zniesiony został też limit 150 osób na imprezie. Wciąż jednak na koncertach trzeba zachowywać 2-metrowy dystans pomiędzy uczestnikami. Wyjątkiem jest to, jeśli na imprezie znajdziemy się z domownikami. W przeciwnym razie musimy zakryć nos i usta.

W Krakowie można już wybrać się w kilka miejsc. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji, dzięki którym z pewnością nie będziecie się nudzić. Więcej pisaliśmy m.in. tutaj:

Nowa Rezydencja w Kombinacie otwarta. Stanie się kultowym miejscem w Krakowie?

Plenerowe koncerty wracają do Krakowa. Pierwsze już w najbliższy weekend!

Rusza kolejna edycja maratonu kulturalnego Bulwar[t] Sztuki w Nowej Hucie

Skwer Kory Jackowskiej w Krakowie?
Posłuchaj jak usunąć ciało obce z oka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE