Na sygnale

Kilogramy narkotyków, broń i amunicja. Policja zatrzymała dilera

2023-03-21 9:38

Małopolska policja poinformowała o zatrzymaniu handlarza narkotyków w powiecie krakowskim. Jak się później okazało, środki odurzające to nie jedyne nielegalne rzeczy, które posiadał mężczyzna. Zatrzymany trafił już do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci przeszukali posesję

Małopolska policja poinformowała o działaniach policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W piątek, 17 marca mundurowi udali się pod ustalony adres zamieszkania podejrzanego, którym był 35-latek z powiatu krakowskiego.

W jego obecności funkcjonariusze przeszukali posesję, na której znaleźli i zabezpieczyli cztery kilogramy mefedronu i ponad kilogram marihuany wraz z przedmiotami, które służyły do porcjowania narkotyków.

Dodatkowo mundurowym udało się znaleźć trzy sztuki nielegalnie posiadanej broni palnej wraz z dużą ilością amunicji.

35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a już kolejnego dnia usłyszał w prokuraturze trzy zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków i uczestnictwa w ich obrocie, wraz z zarzutem nielegalnego posiadania broni palnej.

- 18 marca br., na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia – informuje małopolska policja.

Wielka akcja CBŚP. Zatrzymali groźnych bandytów. Kradli i napadali udając policjantów

QUIZ. Czy wiesz co znaczą te słowa? 7/10 oznacza, że umiesz mówić po polsku

Pytanie 1 z 10
Konfabulacja to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE