Wisła Kraków kibice

i

Autor: Ewka/Wisła Kraków

Sport

Kibice Wisły Kraków ze wstępną zgodą na wyjazdy. Chodzi o europejskie puchary

2024-05-15 12:50

Kibice Wisły Kraków najprawdopodobniej będą mogli zasiąść w sektorach gości podczas meczów wyjazdowych Białej Gwiazdy w europejskich pucharach – informacje te przekazał w serwisie „X” Jarosław Królewski. Przypomnijmy, że od początku obecnego sezonu fanatycy z Krakowa są poddani zorganizowanemu bojkotowi przez kluby Fortuna 1. Ligi.

Kibice Wisły Kraków wracają do Europy. Jest wstępna zgoda na wyjazdy

Wisła Kraków zdobywając piąty w historii klubu Puchar Polski sprawiła niemałą sensację. Przed startem sezonu nikt w Krakowie nie mógł spodziewać się, że Biała Gwiazda pierwszy raz od dwumeczu ze Standardem Liege w Lidze Europy w sezonie 2011/2012 znów zagości na europejskich salonach. Kibiców Wisły wciąż martwi jednak trwający, zorganizowany bojkot na rodzimym podwórku. Sprawa trwa niemal od początku sezonu, a fani z Krakowa nie mogą jeździć na mecze wyjazdowe swojej drużyny, gdyż kolejne kluby odmawiają wpuszczenia ich na sektory gości.

Klub interweniował w tej sprawie m.in. przed finałem Pucharu Polski (w lidze robił to wielokrotnie, jednak bezskutecznie). Jarosław Królewski poinformował wówczas, że w przypadku braku kibiców Wisły w Warszawie, piłkarze nie rozegrają meczu o trofeum.

Sprawa bojkotu nie dotyczy oczywiście europejskich pucharów, co szybko potwierdził prezes Białej Gwiazdy.

Według wstępnych informacji uzyskanych od UEFA - kibice Wisły Kraków będą mogli wziąć udział w meczach wyjazdowych swojej drużyny w pucharach europejskich. Wkrótce oficjalne potwierdzenie tej informacji – napisał w serwisie „X”.

W sobotę, 18 maja Wisła Kraków w 33. kolejce Fortuna 1. Ligi rozegra najważniejszy mecz w sezonie, mierząc się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Stawką spotkania będzie kwestia gry w barażach o awans do Ekstraklasy.

Wystawa Accelerating Science w Krakowie

Tomasz Adamek po ataku Tyburskiego i zadymie przed FAME 21