Marszałek Szymon Hołownia dostał od Konrada Berkowicza mrożone uszka

i

Autor: PAP/Paweł Supernak Marszałek Szymon Hołownia dostał od Konrada Berkowicza mrożone uszka

Wiadomości

Kandydat na prezydenta Krakowa zrobił sobie happening w Sejmie. Oto, co wręczył marszałkowi Hołowni

2024-02-23 9:34

Posłowie Konfederacji przyzwyczaili już do niecodziennych zachowań w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Dość wspomnieć o Grzegorzu Braunie, który 12 grudnia 2023 roku użył gaśnicy, gasząc świece chanukowe. Wystrzelił także gaśnicę prosto w twarz kobiecie, która próbowała go powstrzymać. W czwartek, 22 lutego nie doszło na szczęście do żadnej niebezpiecznej sytuacji, lecz czegoś, co można by nazwać happeningiem i to w wykonaniu kandydata Konfederacji na prezydenta Krakowa, Konrada Berkowicza.

Wątpliwy happening Konrada Berkowicza w Sejmie

W czwartek, 22 lutego odbyło się kolejne posiedzenie Sejmu, na którym między innymi odrzucono wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, a także przegłosowano przywrócenie dostępu bez recepty do tabletki "dzień po", czyli antykoncepcji awaryjnej. Ważne dyskusje postanowił urozmaicić poseł Konrad Berkowicz, który jest kandydatem Konfederacji oraz stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy Małopolski na prezydenta Krakowa. W obecnej kadencji Sejmu należy do sejmowych komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Etyki Poselskiej oraz Polityki Senioralnej. Ubiegał się o fotel prezydenta Krakowa już w 2014 oraz 2018 roku, a w 2019 kandydował do Parlamentu Europejskiego. 22 lutego wyszedłszy na mównicę sejmową nawiązał do obiecywanej przez marszałka Szymona Hołownię likwidacji tzw. "zamrażarki" projektów ustaw stawiając tezę, że nowy marszałek wcale jej nie zlikwidował, po czym wręczył Hołowni plastikową reklamówkę z... uszkami z grzybami.

- Zwracam się tutaj do pana, panie marszałku, bo pan z kolei obiecał, że na początku tej kadencji zlikwiduje pan zamrażarkę sejmową, tymczasem my złożyliśmy projekt, tożsamy z pańskim postulatem, panie premierze, o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku w pierwszy dzień tej kadencji i ten projekt leży już w zamrażarce niemal trzy miesiące. Tak że proszę wreszcie otworzyć tę zamrażarkę, a jak mimo wszystko nie uda się poddać pod głosowanie naszego projektu, to proszę przy okazji mi zamrozić uszka z grzybami. W tym tempie odmrażania będą akurat na przyszłe Święta Bożego Narodzenia - mówił poseł Konfederacji, Konrad Berkowicz.

Szymon Hołownia nie dał się zbić z pantałyku. Zaprosił na poczęstunek

Szymon Hołownia już nie raz dał poznać, że potrafi zachować stoicki spokój podczas najróżniejszych prowokacji na posiedzeniach Sejmu. Tym razem wszedł w zaproponowaną przez Berkowicza konwencję żartu i z charakterystyczną dla siebie elokwencją odpowiedział, że może położyć uszka obok postulatu Konfederacji, tylko wtedy kłopot będzie taki, że się szybko odmrożą.

- Przyjmuję je z wdzięcznością i zobowiązuję się zaprosić konwent seniorów na wyserwowane uszka na naszym następnym spotkaniu. Jeśliby miał pan jakieś inne pomysły co do cateringu, to również serdecznie zapraszam, panie pośle, chętnie przyjmiemy - zripostował marszałek Sejmu, Szymon Hołownia.

ZOBACZ TAKŻE: Podsumowanie kadencji prezydenta Jacka Majchrowskiego. Za co go zapamiętamy?

10 gwiazd, które mają wpis w kartotece. Co przeskrobali?