Średniowiecze da się lubić

i

Autor: Średniowiecze da się lubić - materiały prasowe Muzeum Krakowa Średniowiecze da się lubić

Już wkrótce po raz kolejny odkryjemy tajemnice średniowiecza

2022-06-23 9:04

Średniowiecze da się lubić, czyli cykl wydarzeń organizowany przez Muzeum Krakowa, co roku przenosi uczestników do średniowiecznego Krakowa.

W ubiegłych latach mogliśmy zobaczyć jak pracował kowal, czym zajmowali się mnisi, co jedzono i pito, a nawet jakich kosmetyków używano. Na ten rok organizatorzy zaplanowali równie bogaty program.

W tym roku to jest każda sobota i każda niedziela. Bardzo bogaty program: zarówno prezentacje, pokazy walk, rzemiosł, interaktywne spektakle, koncerty muzyki średniowiecznej na żywo - zapowiada Michał Szczerba, kierownik projektu.

Z kolei w każdą niedzielę wakacji w Celestacie, oddziale Muzeum Krakowa, przewidziano wykłady i warsztaty z różnych dziedzin okresu średniowiecza. Ich celem jest odczarowanie tej epoki i przedstawienie wpływu średniowiecza na czasy współczesne. Przeprowadzą je pracownicy Muzeum, a także fachowcy zewnętrzni, m.in. Tadeusz Grajpel, ekspert w dziedzinie drzeworytu i drukarstwa.

To są najdoskonalsze reportaże ilustracyjne jakie możemy wydobyć z przeszłości. Drzeworyt pokazuje nam życie, obyczaje, naukę, gromadzenie wiedzy. Wszystko czym żyli ci ludzie.

Wydarzenie będzie trwało od 2 lipca do 28 sierpnia. Bilety normalne i ulgowe kosztują odpowiednio 14 i 10 zł i umożliwiają jednocześnie wejście do wszystkich obiektów trasy obronności, czyli Barbakanu, murów miejskich i Celestatu.

Typowe teksty każdego ojca. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Dopóki mieszkasz w moim domu...
Zwierzęta z Ukrainy w krakowskim schronisku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE