Już niedługo wielka uczta teatralna dla najmłodszych: Festiwal Teatrów dla Dzieci w NCK

i

Autor: Nowohuckie Centrum Kultury Festiwal potrwa prawie dwa tygodnie.

Już niedługo wielka uczta teatralna dla najmłodszych: Festiwal Teatrów dla Dzieci w NCK

2020-12-31 14:56

Tegoroczne ferie można spędzić twórczo przed ekranem komputera lub telewizora. Tak przynajmniej twierdzi Nowohuckie Centrum Kultury, które już od czwartego stycznia zaprasza na Festiwal Teatrów dla Dzieci online. To już kolejna edycja imprezy, ale w tym roku przeniesiona do sieci ze względu na pandemię koronawirusa.

W nadchodzące ferie zimowe Nowohuckie Centrum Kultury zachęca dzieci by zostały w domach. Pomóc ma w tym kolejna edycja Festiwalu Teatrów dla Dzieci. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa odbędzie się online. Występy zespołów z całej Polski będzie można już od poniedziałku bezpłatnie oglądać na stronie lub profilu NCK na Facebook-u.

Zaprezentujemy dziesięć spektakli teatralnych. Między innymi "Dzieci z Bulerbyn" Teatru Miejskiego w Gliwicach, "Bajki Robotów" Teatru Miniatura w Gdańsku. Dzieci będą mogły również spotkać "Brzydkie Kaczątko", dowiedzieć się "Ile Żab Waży Księżyc" - mówi Magdalena Gajoch z NCK. 

Po każdym spektaklu odbędą się związane z nim warsztaty. Dyrektor NCK Zbigniew Grzyb przyznaje, że najbardziej czeka na przedstawienie "Dzieci z Bulerbyn".

Adaptacja znakomitej powieści Astrid Lindgren, która opowiada o tym niesamowitym świecie pełnym zabaw, radości, smutków, różnych pierwszych obowiązków, różnych rytuałów i przyjaźni, uśmiechu - mówi.

Równolegle z festiwalem będzie trwał konkurs na najciekawszy ciąg dalszy zaprezentowanych spektakli. Prezentacja finalistów wraz z odegraniem przygotowanych opowieści odbędzie się ostatniego dnia festiwalu, czyli 15 stycznia.

POSŁUCHAJ: Joanna Piotrowska z biblioteki w Kaliszu o teatrzyku kukiełkowym "Z górnej półki"
Teatr Nowy w Olsztynie z niezwykłym projektem świątecznym

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE